Farklı Örgü Arayanlara 3 Boyutlu Örgü Yelek Hırka Modeli Yapımı

Ajurlu tomurcuklar örgü yelek modeli yapılışı

Farklı örgü modeli arayışında olanlar için 3 boyutlu örgü yelek ve hırka modelinin anlatımı ile karşınızdayız. 3 boyutlu ajurlu tomurcuklar örgü bayan ve bebek yelek, hırka, battaniye gibi sayısız birçok örgü çeşitlerinde kullanılabilecek örülmesi çok zevkli bir örnek.

3 boyutlu işler her şeyde olduğu gibi örgü yelek ve hırka modellerinde de karşımıza çıkıyor. 3 boyutlu tomurcuklu örgü örneği bayan yelekleri ve bebek battaniyesi modeli için yapılmış olan bir örnektir. Bu iki örgü dışında birçok çeşitli örgülerde kullanılabilir. Örülmesi zevkli örgülerden biri olan örnek Gönül hanım tarafından anlatılmıştır. Ajurlu tomurcuklar örgü modeli ile anne yelekleri, gelin yelekleri, çeyizlik yelekler, hırkalar ve çocuklara örgüler örülebilir.

Ajurlu tomurcuklar örgü yelek modeli

Yelek, hırka yapacak olanlar genellikle ajurlu örgüleri tercih ediyor. Örgü yelek ve hırka modellerine ajurlu modeller yakışmıyor değil. Bu model yelekler için ve hele ki çocuk örgüleri için süper bir model.

Bu 3 boyutlu örgü yelek hırka örneğinin motifleri 8 ilmek ve 6 sıradan oluşuyor. Ajurlu tomurcuklar örgüsünün anlatımı 2 motif çıkarılarak gösterilmiştir. 2 motif için 16 ilmek 1 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 19 ilmek gerekli. Örgü şişine 19 ilmek atıp hazırlayarak 1. sıraya başlanabilir. Düz ilmekler ve ters ilmekler atılarak örgü modeli tamamlanıyor. Tam ilmek sayılarına ulaşmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

3 Boyutlu Örgü Yelek Hırka Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu 3 boyutlu örgü yelek hırka modelini beğendiyseniz eğer, aşağıda bulunan diğer şahane modellere göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın