Firkete ile Kolay Yazma Oyası Yapılışı

Firkete ile kolay yazma oyası yapılışı

Firkete ile yazma kenarları için oyalar yapabilirsiniz. Kolay yazma oyası yapılışı isteyenler firkete ile yapılan fiyonklu oya örneğinden yapabilirler.

Güzel bir oya örneğinin yapımı ile sizinleyiz. Firkete kullanılarak yapılan bu oya modeli yazmalara çok yakışıyor. Kolay oya yapılışı istiyorsanız sizde firkete ve oya iplerinizi alıp oyayı yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Firkete oyaları son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıktığı için bu yazımızı paylaşma gereği duydum. Artık sitemizde paylaştığımız oya modelleri gittikçe artmaya başlıyor. Yeni yeni örneklerle karşınıza çıkacağız.

Firkete kullanarak fiyonk ve çiçekli oyanın yapılışı aşağıdaki resimlerde yer almaktadır. Modeli mevlüt örtüleri ve namaz başörtülerinde de kullanabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenleriniz aşağıdaki anlatım resmini telefonuna kaydedebilir.

Acemiler bizlerden oyaların nasıl yapıldıklarını soruyorlar. Biz bazen videolu model paylaşımları yapsak da bazen de kolaj halinde paylaşıyor. Bu oya modeli Zehra’nın el emeği sayfasından alınmıştır. Zehra hanım yapmış olduğu bu oya modelini adım adım bizlere göstermiştir. Sizde hemen yapmaya başlayıp yazmalarınıza işleyebilirsiniz.

Firkete ile Yazma Oyası Yapılışı

Firkete ile yazma oyası yapılışı

Firkete ile yapılan yazma oyası

Bir cevap yazın