Firkete Motifli Tığ Oyası

Firkete Motifli Tığ Oyası Yapımı

Bu yazımızda firkete ile yapılan tığ oyası motiflerini ve eklenme şeklini paylaşıyoruz. Firkete oyaları sevenler için yayınladığımız bu modeli çok beğeneceksiniz.

Firkete oyaları hanımlar tarafından yapılan kolay oya modellerindendir. Yazma kenarları ve ayrıca havlu kenarları için tığ oyası modeli yapılabiliyor. Firkete yardımıyla yapılan oya modelleri çok ilgi görüyor. Onun için bizde firkete motifleri ile yapılan tığ oyasını paylaşmak istedik. Yeni oya modelleri ile sizlerde havlularınıza ve yazmalarınıza motifler örebilirsiniz.

Firkete Motifli Tığ Oyası Yapılışı

Derya hanım güzel anlatımıyla bir oya modelini daha bizimle paylaşmış. Videosuyla nasıl yapıldığı gösterilen firkete oyası modeli yapımı için gerekli olan malzemeleri ve motiflerin yapılışıyla birlikte nasıl birleştirildiğini bizim için anlatmıştır. Çok ilgi gören bu oya modelinin detaylarını sitemizde paylaşarak sizlerinde öğrenmesini istedik.  Oyayı öğrenmek isteyen kişiler aşağıdaki videoyu izlesinler.

Öncelikle bir firketeye ihtiyacımız var. Tuhafiyelerde firkete satın alabilirsiniz. Motiflerin boyutu 8 milim . Biraz daha büyük motif yapmak isteyenler açıklıcı 1 cm çıkarabilir.

Firkete Motifli Tığ Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir