Gelin görümce oyası

Gelin Görümce Dedikodusu Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Ortalarında bulunan büyük inci boncuklarla yapılan iğne oyası modeli. Bu örneğin adı ise gelin görümce dedikodusu modelidir.

Genelde hem duyarsınız gelin görümce kavgaları, gelin görümce atışmaları diye. Bir çok gelin görümcede bu sıkıntı vardır. Fakat çok iyi anlaşan gelin ve görümceleri de atlamamak lazım. Her ne kadar birbirileri çekemeseler de yan yana geldiklerinde dedikodu yapmayı da esirgemezler. Bunun içinde bu iğne oyası modeline gelin görümce dedikodusu ismi verilmiştir. Yan yana olduklarında başkalarının, ayrı olduklarında ise birbirlerinin dedikodusunu yapan gelin ve görümcelerden uzak durmak lazım. Aman diyelim dillerine aldıklarında daha da düşürmeyebilirler.

Gelin görümce boncuklu iğne oyası

Esprisi bir tarafa yine güzel bir iğne oyası anlatımıyla karşınızdayız. Bu ismin verilmesindeki amaç farkındalılık oluşturmak. Yoksa yeni hobi olarak herkesin iyi bir şekilde anlaşmasını istiyoruz.

Ortasına yapılan inci boncuklar ve çevresinde kullanılan farkı renk boncuklarla yapılan çiçek motifleri iğne oyasını tamamlıyor. Resimdeki oya bir havlu kenarına yapılmış ama dileyen yazmaya yapabilir. Züleyha hanım bu oya modelini 11 dakikada anlatmış.

Gelin Görümce Dedikodusu İğne İşi Boncuk Oyası Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

“Gelin Görümce Dedikodusu Boncuklu İğne Oyası Modeli Yapılışı” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir