İnciler örgü modeli yapılışı

Gelin kız ve bayan yelekleri, şal örmek için inciler örgü modeli

Gelinler için, bayanlar için yelek veya şal öreceklere inciler örgü modeli. En güzel örgülerden birinin anlatımını size sunuyoruz.

Şiş işi örgülerle en fazla bayan yelekleri, bebek yelekleri ve şal örülüyor. Gelin yelekleri arayanların sayısı da pek az değil. Hem çeyizlik olsun, hemde gelinliğin üstüne gelin yelekleri yapılıyor. Kalın ve ince iplede örüldüğünde aynı güzellikte olan bu örgü tekniği için Alize angora gold marka yün ip kullanabilirsiniz. Bir çok kişinin annesi veya babaannesi örgü örmüştür. Eskilerde çok fazla örgü çeşidi olmadığı için hem aynı örnekler kullanılıyordu. Şimdilerde ise yeleklerde bile kullanılabilen yüzlerce örgü modeli var. Ve ayrıca örülenlerin sayısı da geçmişe göre oldukça fazla. Şimdi şal, yelek, hırka, atkı, bere, patik, pantolon, etek ve hatta elbise örülebiliyor.

İnciler örgü modeli

Kış ayında evde oturup da sıkılmamak isteyenlerin yayında olup anlatımlı örgüler paylaşacağız. Bazen yelekler bazende şallara ağırlık vereceğiz. Bir çok kategoride size uygun olan örgüyü bulabilirsiniz. İnciler örgü modelini kullanacak olanlara kolay gelsin.

Gelin Yeleği için İnciler Örgü Modeli

“Gelin kız ve bayan yelekleri, şal örmek için inciler örgü modeli” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba arkadaşlar emeğinize sağlık ben birşey sormak istiyorum kurtçuk yelek modeli gördüm bir arkadaşta çok uğraştım çıkaramadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir