Sarmaşık Örgü Modeli Yapılışı

Gelin Kız Yeleği Bayan Yelekleri Sarmaşık Örgü Modeli

Çok güzel bir örnek olan sarmaşık örgü modeli bayan yelekleri, gelin kız yelekleri ve bebek örgüleri gibi bir çok örgüde kullanılabilir.

Sarmaşık Örgü Yelek Modeli

Sarmaşık örgü modeli örgü örenlerin karşısına çok çıkan modellerden birisidir. Merak edenler de oluyor. Gönül hanım burada örgücü kadınların yardımına yetişerek sarmaşık örgü modelinin anlatımını yapmış. Özellikle bayan yelekleri ve gelin kız yelekleri olarak örebileceğiniz çok güzel bir örnek. 3 no şiş ve alize angora gold ile örülmüştür. Örneğin motifleri 12 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor. Sarmaşık modelinin 2 motifi için 24 ilmek 3 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 24 ilmekle örneğin anlatımı yapılmıştır. Örgü şişe 29 ilmek atıp hazırlayarak birinci sırayı gidebilirsiniz. Örgü modelinde ters ve düz teknikler kullanılmaktadır.

Gelin Kız Yelekleri

Sarmaşık örgü modeli bayan yelekleri, gelin kiz yelekleri ve bebek örgüleri gibi her türlü örgüde kullanılabilir.

Sarmaşık Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın