Gıda Boyasız Çok Leziz Ayva Tatlısı Tarifi

Kış geldi, ayvalar çıktı. Soğuk geçen kış gecelerinin vazgeçilmez tatlısı olan, gıda boyasız ayva tatlısı tarifi ile hepinize merhaba.

Yapması kolay, sağlıklı görüntüsü muhteşem, hem gözümüze hem midemize hitap eden leziz mi leziz bir tatlı olan ayva tatlısını sevmeyen olduğunu hiç görmedik.

Ayva tatlısının yapımı için ilk olarak, ayvalarımızı güzelce yıkayıp soyuyoruz. Ayvanın sert olan iç kısmını temizliyoruz ama çekirdeklerini kesinlikle atmıyoruz.

Ayva çekirdeğinin en önemli özelliği kıvam vermesidir. Hatta size şunu söylebiliriz, geceden suda bıraktığınız ayva çekirdeklerinin suyunu tatlılarınıza jöle olarak kullanabilirsiniz.

Ayva tatlısını gıda boyası kullanmadan nasıl renk verebilirsiniz? Çok basit. Tencerenizin içine nar taneleri ya da vişne suyu ilave ederek çok güzel bir renk elde edebilirsiniz. Üzerini kaymak ceviz krem şanti gibi değişik malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Bera tatlı dünyası’nın youtube kanalı için hazırladığı lezzetli ayva tatlısı için çok teşekkür ederiz. Beğenmeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir