Göçmen kuşlar örgü yelek modeli

Göçmen Kuşlar Sürüsü Örgü Yelek Modeli

Yapılışı gayet basit olan her türlü örgüde kullanabilen göçmen kuşlar sürüsü örgü yelek modeli. Şiş işi örgüler yapanlar için!

Kış aylarının gelmesiyle göçmen kuşlar ülkemizi terketti. Anadoluya gelen göçmen kuşların bazıları; leylek, guguk, yaban kazları, yaban örnekleri ve kalaynak kuşları. Bu kuşlar sürü halinde de gelebiliyor tek tek de gelebiliyor. Yazın sıcak aylarını ülkemizde geçirip soğuklar gelmeden sıcak yerlere göç başlıyor. Bu örgü modeli göçmen kuş sürülerinden ismini almış. Şişle örülen örgüde arka arkaya giden sıralı kuşlar motifleri yapılmış. Örgü hanem kuş motiflerinin sıralı dizilişini ve ilmek sayılarını birbir anlatmış. En güzel örgülerde kullanılabilecek bu örneği öreceklere şimdiden kolaylıklar.

Göçmen kuşlar sürüsü örgü yelek modeli

Çeyizlik yelekler, bebek ve çocuk örgülerinde kullanılabilir. Örgü 4 numara şiş ve orta kalınlıkta iple örülmüştür. 3 numara şiş ve angora gold ip kullanılmıştır. Örnek 15 ve 15 in katları + fazladan 1 ilmekten oluşuyor. Örgü iki motif üzerinden anlatılmıştır. Anlatımı yapılırken 30 + fazladan 1 ilmek + 2 ilmek de kenar ilmek olmak üzere toplamda 33 ilmek atılıyor. Ters düz örgü kullanılarak motifler çıkarılıyor.

Göçmen Kuşlar Sürüsü Şiş İşi Örgü Bayan Yelek Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir