Göz Alıcı Boncuklu Yazma ve Havlu Kenarı İğne Oyası Modeli

Bazı iğne oyaları varki görünce insanın gözünü kamaştırıyor. Yazma ve havlu kenarı dantellerinde boncuk oyası isteyenler bu oya modelide göz kamaştıranlardan.

Bazı iğne oyalı yazmalara ve havluya bakıldığı zaman güzelliği göz kamaştırıyor. İşlenmesi itibari ile beğenilmemesi mümkün olmayan bu oyalarla kadınlar genelde çeyizlik yapıyorlar.

Instagram’da çeyizlik hazırlığında bulunan kişilere el işi yapıp satan hanımlar da böyle oyaları sıklıkla yapıyorlar. Orta kısmında 6 tane boncuk kullanılarak yapılan çiçekli oya modelindeki boncukların parıldamasıyla insanın gözleri kamaşıyor. Oya modeli ile mutfak havlusu kenarı yanına başörtüleri içinde kenar dantelleri yapılabilir.

Geleneksel olarak oya ve yazma sanatında iğne oyasının yeri çok fazladır. Uzun yıllardır severek oya-yazma yapan insanlar bundan keyif alıyorlar. Keyifle yapılacak olan oyalardan bir tanesine de şimdi şahit olacaksınız.

Bazı oyalar yapılırken insana keyf verir. Aşağıdaki videoyu izlediğinizde de keyif alacaksınız.

Göz Kamaştıran Boncuklu Yazma ve Havlu Kenarı Danteli Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.