Gelin tacı tığ oyası yapılışı

Gözüm Üstünde Boncuklu Tığ Oyası Modeli

Son zamanların en gözde örneği olan gözüm üstünde boncuklu tığ oyası modeli. Bu oyayı daha önce yapmadıysanız mutlaka deneyin.

Bu oya modeline bazı kadınlar gözün üstünde modeli bazıları ise gelin tacı modeli diyor. Bu yazıdaki ismi gözüm üstünde diye geçecek. Tığ oyasıyla yapılan örnek yazmalarda çok şık duracak. Kış aylarının soğuk günlerinde sıcacık evinde oturanlar birşeyler yapmak için arayışa girerler. Ne yapacağım diye düşünenler ya örgüyle karşılaşır yada oyalar ile. Şuanda ülkemizde en çok da bu hobilerle ilgileniliyor. Çünkü bazı bayan bundan para da kazanıyor. Ayrıca sıcacık evlerinde oturan kadınlar oturdukları yerden kendilerine örgü kıyafetler ve başörtüleri yapıyorlar.

KARI DIRDIRI TIĞ OYASI MODELİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

Gelin tacı tığ oyası

Her geçen yıl oya modeli olarak yenileri çıkıyor. Oyalara isim bulamayan kadınlar aklına ilk gelen şeyleri veriyorlar. Bu tığ oyası modeline eskiden gelin tacı ismi veriliyordu. Yalnız şimdilerde ise gözüm üstünde oya modeli diye geçiyor. Oyanın anlatımı ise sadece 3 dakikalık kısa bir video ile anlatılmış. Yani oya öğrenmek için saatlerce uğraşmaya gerek yok. Bunun için bir kaç dakika yeterli olacaktır.

Gözüm Üstünde Boncuklu Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir