Güllü Başörtüsü İçin En Güzel İğne Oyası Motifleri

İğne oyası motiflerinden en sevilen gül motifini düz yazma kenarlarında, güllü başörtüsü kenarlarında veya sade namaz örtüsü kenarlarında kullanabilirsiniz. Güllü başörtüsüne güllü iğne oyası yakışır mı diye düşünüyor olabilirsiniz. Burada önemli olan başörtüsünün rengi ile oyanın renginin, motiflerinin uyumlu olmasıdır.

Öncelikle modeli yaparken orta kısmın filesini yapmanız lazım. Bu tabi oyayı yaptığınız örtüye göre değişir. Namaz örtüsü gibi büyük örtülerde ortasına file yapıp üzerine gül motiflerini yerleştirmeniz gerekir. Ama bunu normal bir başörtüsü kenarına yapacaksanız o zaman alt ksmında file yapmanıza gerek yok.

Yeşil yapraklar için 13 zürafaya kadar artırıp sonra 1 e kadar eksiltmek yeterli. Çiçekler 10 yapraktan oluşuyor. 5 küçük yaprak 5 büyük yaprağı artırıp azaltarak zürafalardan yapıyoruz. Zürafaları yaptıktan sonra çiçek motiflerini verebilmek için hayalet iple dikimleri yapıyoruz. Eğer bu iğne oyası motifini namaz örtüsü için yaptıysanız o zaman namaz örtüsü kenarlarını da yapmanız gerekebilir.

Özenle ve dikkatle işlenmesi gereken bu iğne oyası modelini hediye olarak da yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını, tam sayılarını ve detaylarını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Videoyu izledikten sonra sorularınız olursa yoruma yazabilirsiniz. Ayrıca güzel yorumlarınızı da eksik etmeyin 🙂

Güllü başörtüsü için en güzel iğne oyası modellerinin yapılışı videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir