Yeni Hobi

Gümüşün Asaleti Kırmızı Kolay Boncuklu Oya Modeli

26 Aralık 2018
Gümüşün Asaleti Kırmızı Kolay Boncuklu Oya Modeli

Gümüş inci boncuklar, simli veya gümüş renk boncuklarla yapılan kırmızı oya modeli. Bu oya modelinde kırmızı ve gümüş renginin asaleti yansıyor.

Kırmızı ve Gümüş Boncuklu Oya

Boncukların seçimi tamamen size kalmış. İnci boncuklar, simli, altın renginde veya gümüş renginde boncuklar kullanabilirsiniz. Videoda kullanılan boncuklar kum boncuklardan biraz büyük boncuklardır. Boncuklar başlamadan önce ipe diziliyor. Yazmanın tığ battısını yaptıktan sonra ip tığ battıya sabitleniyor. Örümcek çekiliyor. Kolay ve basit bir oya modeldiri. Üç atlayarak dördüncüye giriliyor. Sizler 2 atlayabilirsiniz. Bu noktada boncuklar alınır ve 4 tane boncuklar gönderilir ve kapanır. Buradaki çubuğa 7 adet sık iğnesi yapılır ve aşağı inilir. 8. sık iğneyi tığ battının içinde tamamlanır. Yandaki tığ battıya bir tane sık iğne ile giriş yapılır. Sonrasında örümcek çekilir. Detaylara derya hanım videoda bahsetmiş.

Bazı oyalarda inci boncuklar çok yakışıyor. Eğer inci boncuk tercih etmek isterseniz kırmızı renk oya ipleri ile uyumlu olduğunu bilmenizi isteriz.

Gümüş Boncuklarla Yapılan Tığ Oyası Modeli

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.