Harika Görüntüsü ile Resimli Anlatımlı Bebek Örgü Jile Modeli

Bugün sizlere kız çocukları için örebileceğiniz çok şirin jile modelinin görselli anlatımını yapacağız. Çok severek öreceğiniz bu modelin dilediğiniz her rengini örebilirsiniz.

Jilemizin ön kısmı çok şık duran pileler ile örülmüştür. Yanlarında lastik uygulaması yapılan jilemiz için temin etmeniz gereken tüm malzemeleri aşağıda ki yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

1/2 yaş için uygun olan modelimizi 2 yumak kartopu baby one, üç buçuk numara şiş, altı düğme gibi çok az malzemeyle örüp çok şık elbiseler çıkarabilirsiniz.

Modelimizin ön kısmını yedi haroşa on iki ters üç düz olarak başlıyoruz. Dört sıra da bir ön tarafta düzleri bir dola üç kes bir dola olarak örüyoruz.

Ön tarafın üst kısmında görselde anlatıldığı gibi kol altı kesmelerini eksiltmelerini ve düğmeler için iliklerini örüp ön kısmı tamamlıyoruz.

Etek kısmında 131 ilmek bulunan jilemizi üst kısımlara ilerledikçe her yirmi sıra da birer ilmek kesiyoruz. Model gözünüzü korkutmasın, çok severek öreceğinizden eminiz.

Yukarıda anlatımını yaptığımız modelimiz elaydi_knitting’in instagram sayfasına aittir. Sayfada birbirinden güzel pek çok modele rastlamak mümkündür.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.