Haroşalı Ağaç Kökü Örgü Modeli Yapılışı

Haroşalı Ağaç Kökü Örgü Modeli

Örneğin adı haroşalı ağaç kökü örgü modeli. Bayan ve çocuk yelekleri, bebek battaniyeleri, yetişkin erkek örgülerinde kullanabilirsiniz.

Çok amaçlı kullanılan şiş işi örgü modeli. Ağaç köklerine benzetildiği için bu ismini almıştır. Motifler tüm erkek, bayan ve bebek örgüleri için müsaittir. Bu örgü modeliyle yelekler, boyunluklar, atkılar ve süveterler örülebilir. Minik minik ağaç kökü motiflerinden yapılan örgü kışlık giysi olarak kullanılabilir. Son derece değişik bir örnek olan şiş işi örgüsü basittir. Bu örgü modeli dikkatleri üstüne çeken zarif bir modeldir. Yapımı ve ilmek sayıları aşağıda yer alıyor.

Haroşalı Ağaç Kökü Örgü Modeli

Örnek 40 +2 ilmek üzerinden çıkarılıyor. Kar topu aksoft ve 4 numara şiş kullanılmıştır. Anlatım 2 motif üzerinden yapılmıştır. Örnek 20 ve katları + 2 ilmekten oluşuyor. İlk 2 ilmek ters olarak örülüyor. Daha sonra 8 tane düz, tekrar ipi öne alıp 2 ters, 2 düz, arada 4 tane haroşa var ve tekrar 2 düz ve 2 ters örülüyor. Yalnız haroşa ters örülüyor. Ayrıca 2 tersler ara ilmekler. Arka yüzde ise tersleri ters düzleri ise düz örülüyor. Haroşaları da ister ters ister düz örebilirsiniz.

Haroşalı Ağaç Kökü Örgü Modeli Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir