Hayran Kalacağınız Pembe Tığ İşi Hırka Modeli Anlatımlı Yapılışı

Bu tığ işi çok ama çok şık hırka modeli pembe sevenlere gelsin. Bu örneğin mor renk tığ işi hırka modeli de çok harika duracaktır.

Çok uzun bir geçmişi olan tığ işi ile uzun süredir hırka modelleri örülüyor. Tığ işi örneklerin ilk çıkış tarihi tam olarak bilinmese de uzun yıllardır ülkemizde de yapıldığı biliniyor. Geçmiş yıllarda tığ işi ile yapılan ürünlere rastlamak daha çoktu. Makinalar ve sanayileşme çoğaldıkça tığ işi ürünleri günümüzde azalmış durumda.

Her ne kadar azalsada tığ işi hiç kullanılmıyor diyemeyiz. İnsanların giymek için kullandıkları hırkalar, yelekler, kazaklar, patikler, atkı ve şallar günümüzde tığ işi ile hala yapılıyor. Genellikle günümüzde kullanılan hırka modelleri makina yapımı olsa da tığ işi yapmayı tercih edenlerin sayısı da pek az değil.

Dantelli Hırka

El işiyle yapılan tığ işi hırka modelleri modaya uygun olarak yapılıyor. Bir çok makina yapımından daha güzel olan tığ işi hırkalar var. Motif motif, desen desen örülen hırkaları gençlerde kullanılıyor. Tığ işi hırkalar hem modaya uygun olarak yapılıyor, hem de her mevsim için yapılabiliyor. Özellikle kış aylarında kullanmak için kalın yün iplerle yapılan tığ işi hırkalar sıcacık tutuyor. Tığ işi hırka yapılışı ile de güzel bir hırka örerek sıcacık kalabilirsiniz.

 Tığ İşi Hırka Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

VİDEO 1

VİDEO 2

Bir cevap yazın