Yuvarlak Çiçek Lif Yapımı

Hemen Yapmak İsteyeceğiniz Tığ İşi Yuvarlak Çiçek Lif Modeli Yapımı

Bu tığ işi yuvarlak çiçek lif modelinin yapımını öğrenmek ister misiniz? Çeyizlik lif modellerinden olan yuvarlak lif modelinin tığ işi olarak yapımı gösterilmiştir. Kadınların büyük beğenisini toplayan lif örneğinin anlatımı aşağıda yer almaktadır.

Yuvarlak Çiçek Lif Modeli

Bu tığ işi lif örneğinde beyaz, gri ve pudra pembesi renk ipler kullanılmıştır. Tığ 7 numara kullanılmıştır. İpler ise lif ipleridir. İlk önce 7 tane zincir çekiliyor. İlk yapılan zincirin başına dolamadan batılıyor. 1 zincir çekip ilmek genişletilerek 3 veya 4 defa sarılıyor. Bir tane fıstık yapıp kapatıp 2 zincir ve aynı yere bir fıstık daha yapılıyor. Bu şekilde 8 tane fıstık yapılıyor aralarda 2 zincir olacak. İlk yapılan fıstığın tepesine kilit yapılıp bir tane araya batılır. Lif modeli zincir çekeren ve fıstıklar yaparak baştan sonra bu şekilde devam etmektedir. Tabi yazılı anlatımdan anlamayanlarınız olacaktır. Onlar aşağıdaki videoya baksınlar.

Çeyizlik onlarca tığ işi lif bulunuyor. Her türlü lifi çeyiz bohçalarınız için tığ ile hazırlayarak yapabilir, bu güzel modelleri bulundurabilirsiniz.

Tığ İşi Yuvarlak Çiçek Lif Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu şık tığ işi lif modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan sizler için özenle hazırladığımız diğer modellerimize de göz atabilirsiniz.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası, örgü ve dantel içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir