Her Örgü İçin 2 Renkli Zümrüt Taşı Yelek Hırka Örgü Modeli Yapımı

İki renkli zümrüt örgü yapılışı

Her tür örgü için 2 renkli zümrüt taşı yelek, hırka örgü modeli ile karşınızdayız. Bu örgü modelini tüm örgülerde kullanabilirsiniz. Bayan yelek, hırka, kazak modellerinden, bebek battaniye modelerine kadar ne örecek olursanız olun kullanabileceğiniz iki renkli zümrüt taşı örgü modeli. Şişle örülen bu örgü modeli harika!

Bebek örgüleri örecek kişiler önce model ararlar. Uygun örgü modelini bulduktan sonra örgüye başlanır. Bebek örgüleri yapacak kişilerde yüzlerce örgü tekniği arasından kendine uygun olanı seçer. Zümrüt örgü modeli de bebek örgülerinde sıklıkla kullanılan şiş işi örgü tekniklerinden birisidir. Bebek battaniyeleri, yelekler, atkılar ve hırkalar için zümrüt taşı örgüsü örneği kullanılabilir. Aşağıdaki açıklamayı okuyarak örgü modeli hakkında bilgi edinebilir videosuyla da görerek öğrenebilirsiniz.

İki renkli zümrüt örgü modeli

Ana renk modelde pembe olarak kullanılıp aralarda beyaz verilmiş. Bebek örgüleri, bebek battaniyelerinde çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir iple ve 3.5 numara şişle örüldü. İki ilmek ve katlarında oluşmakta. Başlangıcında ve sonunda birer ilmek daha ekleyebilirsiniz. İki ilmek ve katları olarak ip şişe takılıyor. İlk başlangıç sırası düz olarak örülüyor. Arka yüzdeki ilmeklerin hepsi ters örülüyor. Ön yüze gelindiğinde renkli ip ele alınır , başlangıç ilmeği 1 tane düz , ikinci ilmekte 1 tane düz örülür.

Zümrüt Taşı Yelek Hırka Örgü Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu örgü modelini beğendiyseniz, aşağıda bulunan diğer modellere de göz atabilirsiniz, birbirinden harika örnekler bulacaksınız.

Bir cevap yazın