Her Örgü için Semazen Örgü Yelek Hırka Battaniye Modeli Yapımı

Semazen örgü modeli yapılışı

Her tür örgü için semazen isimli örgü yelek, hırka, battaniye modelinin yapımı ile karşınızdayız. Başta bayan yeleği, bebek yeleği bebek battaniyesi ve çocuk süveteri olmak her türlü örgüye yakışacak güzel ve kibar olan bu örnek ile çeşitli örgüler örebilirsiniz.

Semazen örgü modeli

Semazen örgü modelini anlatılan gibi bir çok çeşitli örgüde kullanabilirsiniz. Örgünün ilk 3 sırası aşağıda yazılı olarak gösterilmiştir. Anlamayanlar tüm ilmek sayılarını ve sıralarını videoyu izleyip öğrenebilirler.

Bu örgü örneğinin motifleri 10 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3.5 şiş ve normal kalınlıkta bebek ipiyle yapılmıştır. Şişe 27 atıp hazırladıktan sonra 1. sıra gidiliyor. 1 ilmek düz, 5 ilmek çift dolamalı ters örülüyor. Ardından 5 ilmek düz, 5 ilmek çift dolamalı ters örülür. Tekrardan aynı şekil 5 ilmek düz ve 5 ilmek çift dolamalı ters örülür. Son kenar ilmek düz örülür. Şimdi örgü örneğinde ikinci sıraya geçiliyor.

Bu örgü modelinde ikinci sırada ise 1 tane kenar ilmek ters örülür. 5 tane çift dolamalı ilmeği örmeden sağ şişe alınır. 5 ilmek ters örülüp, yine 5 ilmeği örmeden sağ şişe alınır. 5 ilmek ters örülerek tekrar 5 ilmek örmeden sağ şişe alınıyor. Ve son kenar ilmek de ters örülür.

3. sırada ise 1 ilmek düz örülür. Buradaki 5 ilmekten 5 ilmek çıkarılır. 1 ilmek düz örülür, ip içeri alınır ve arkaya atarak 1 arttırmış olunuyor. 1 örülür ip öne alınır ve ipi arkaya atarak 1 arttırmış olunur. Ve böylece 5 ilmekten 5 ilmek çıkarmış olunuyor. 5 ilmek düz örülür, burada yine 5 uzun ilmekten 5 ilmek çıkarılır.

Semazen Örgü Yelek Hırka Battaniye Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Bu semazen örgü örneğini beğendiyseniz eğer, aşağıda bulunan diğer modellerimize de göz atabilirsiniz.

“Her Örgü için Semazen Örgü Yelek Hırka Battaniye Modeli Yapımı” için bir yorum

Bir cevap yazın