Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Her Örgüye Yakışacak Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Modeli ve Yapılışı

Ajurlu saray süpürgesi örgü modeli bayan yelekleri, bebek örgüleri, örgü şallarda kullanılabilir çok güzel ve zor olmayan bir örnek.

Örgülerin en beğenilenleri ajurlu örgülerdir. Yetişkin örgülerinde ve bebek örgülerinde ajurlu modeller çok uygun duruyor. Tabi yapılan ajur motiflerinin de göze hitap etmesi de önemlidir. Bir çok insan örgüye ilk olarak tığ ile başlar. Daha sonrasında şiş ile örmeye geçerler. Aslında şişle örmek tığ işine göre biraz daha zordur. Şiş işi örgü yapmayı herkes beceremez. Ama anlatımlı örgü videoları takip ederek motiflerin yapılışlarını öğrenen kişiler her şeyi örebilirler. Tamda burada araya Gönül hanım giriyor. Tatlı bir dili ile yaptığı örgü anlatımları ile kadınlara şiş işi öğretmeyi amaçlıyor.

Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Modeli

Ajurlu saray süpürgesi örgü modeli 3 numara şiş ve alize angora gold ile örülmüştür. İsteyen 3.5 numara şiş ve daha kalın iple de örebilir. Örgü modelinin motifleri 13 ilmek ve 10 sıradan oluşuyor.

Videoda 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. Bunun için 26 ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere toplamda 28 ilmekle anlatımı yapılmıştır.

Ajurlu Saray Süpürgesi Örgü Yelek Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi, iğne oyası ve dantel örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir