Her Saç Tarzı İçin 28 En İyi Ombre Saç Rengi Fikirleri

saç rengi

Ara ara popülerlik kazanan ombre saç renkleri herkes tarafından çok seviliyor. Ombre saçınıza istediğiniz parıltıyı verebilmek için harika bir fırsat. Ombre renkleri güzel ve hoş gözüktüğü kadar bazı kusurlu saçlar için kurtarıcı da olabilir. Örneğin kusurlu saç uçlarını gizlemek için ombre harika bir tercihtir. Profesyonel olarak yapılan bir ombre ile saç uçları daha kalın ve  saçın geri kalanı daha boyutlu görünür. Bu yazımızda sizlere her saç rengi için birbirinden güzel ombre saç rengi fikirleri göstereceğiz.

1) Sıcak Kırmızılı Ombre Saç Rengi

blank

Bu ombre rengi ile koyu renkli saçları aşamalı olarak daha açık ve canlı bir saça dönüştürebilirsiniz.

2) Çikolatalı Ombre Saç Rengi

blank

Sadece uçların hafif bir şekilde aydınlatılmasını istiyorsanız çikolata ombre rengini deneyebilirsiniz. Renk o kadar parlak veya sert olmayacak ancak gözle görülür bir fark yaratacaktır.

3) Gümüş ve Dumanlı Ombre Saç Rengi

blank

Ombreyi istediğiniz gibi yaratıcı şekilde kullanabilirsiniz. Bu modelde görülen gümüş ve dumanlı renk oldukça etkileyici gözüküyor.

4) İki Tonlu Ombre Saç Rengi

blank

Sıcak bir bakır tonu soğuk tonlu bir çikolata ile karıştırmak tonların birbirini tamamlamasına ve  doğal bir şekilde öne çıkmasına olanak tanır.

5) Parıltılı ve Dalgalı Ombre Saç Rengi Modeli

blank

Daha doğal bir görünüm isteyen kadınlar balyaj ombreyi tercih edebilirler. Saçınızın doğal ve hacimli görünümü sizleri memnun edecek.

6) Kızıl Ombre Saç Rengi

blank

Bu “kanayan kırmızı” ombre ile bir rock yıldızına yakışır bir saç rengi elde edebilirsiniz. Kapıdan içeri girdiğiniz anda tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

7) Şampanyalı Ombre Saç Rengi

blank

İnce saçlar için oldukça popüler olan şampanya renkli ombre yumuşak geçişleriyle oldukça hoş bir görünüm sağlıyor.

8) Yumuşak Kırmızılı Ombre Saç Rengi

blank

Pek çok insan kırmızı rengi sert gözüktüğü için kullanmak istemiyor. Ancak gerçek şu ki kırmızı renk kullandığınız rengin doygunluğuna ve saçınızı nasıl şekillendirdiğinize bağlı olarak  yumuşak bir görünüm verebilir. Bol katlı bukleler oldukça cesur bir renk tonu olan kırmızıya yumuşaklık katıyor.

9) Mor Ombreli Saç Rengi

blank

Ombre saç stilleri çeşitli ve farklı tonlarda olabilir. Koyu saçlara koyu tonları kullanarak etkileyici bir görünüm sağlayabilirsiniz.

10) Sarı Ombre Saç Rengi

blank

En çok tercih edilen bir modelle karşınızdayız. Sarı renkli ombre kadınların popüler ombre rengidir. Oldukça canlı gözüken bu ombre rengini tercih ederek şık bir hava oluşturabilirsiniz.

11) Açık Tondan Koyu Tona Doğru Giden Ombre Saç Rengi

blankA

Açık renkten koyuya doğru giden bu ombre modeline ters ombre deniyor. Bu renk tonuyla ters ombre ince teller için tavsiye edilmez çünkü saç boyunca inceliği vurgulayacaktır. Ancak orta ve kalın saçlı sarışınlar için güzel bir ombre saç rengidir.

12) Büyüleyici Bronz Ombre Saç Rengi

blank

Uzun saçlarda mükemmel bir görünüm sağlayan bronz ombreli saç rengi dikkatleri üzerinize çekecek.

13) Buklelerle Uyumlu Sarı Ombreli Saç Rengi

blank

En sık tercih edilen sarı ombre rengini buklelerinizle uyumlu hale getirdiğinizde prenses gibi hissedeceksiniz.

14) Açılı Ombre Saç Rengi

blank

Saçınızı açılı kestirdikten sonra ombre renginizi bu açılara uygulamak saç stilinizi en güzel haline dönüştürecek.

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

Yayınlayan

Avatar

Burcu Toprak

Burcu Toprak, Kastamonu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Saç tasarımı ve günlük hobiler ile yakından ilgileniyor. Yenihobi.com'da sizler için saç tasarımı içerikleri hazırlıyor.