Hollywood Ünlülerinin Çok Sık Kullandığı 25 Farklı Saç Modeli

saç modeli

Saçlarınızı farklı bir modelde kullanmak istiyor fakat bir türlü nasıl bir şekil olacağına karar veremiyor musunuz? İşte sizler için birbirinden güzel görünümlü, Hollywood ünlüleri tarafından kullanılan saç modelleri. İçlerinden en beğendiğinizi ve tabii ki size uygun olan modeli kuaförünüzden isteyin. Şimdi, konuşma sırasını 25 farklı saç modeline veriyoruz.

1) Çene Çizgisi Boyunca Uzanan Saç Modeli

Çene çizginize çarpan katmanlarla saçınıza biraz ağırlık verin. Bu tarz gülüşünüze dikkat çekecek ve çene çizginizi güzelce vurgulayacaktır.

2) Küt Kesim Saç Modeli

sac modelleri

Eğer saçlarınız kalınsa, siz de rahatlıkla Rihanna’nın saç stilini deneyebilirsiniz.

3) Zahmetsizce Yapılan Saç Örgü Modeli

sac modeli

Gevşek ve dağınık bir örgüden dağılan saçlar, cazibenizin tüm odak noktasını belirler. Kolay örgüler yüzünüzün etrafında güzel bir çerçeve oluşturur. Eğer siz de bu modeli denemeyi düşünüyorsanız, Cameron Diaz’ın da yaptığı gibi dikkat çekici bir ruj seçtiğinizden emin olun.

4) Güçlü Saçlar İçin Güçlü Bukleler

saç model

Bukle maşanızı çıkarın ve güçlü bukleler oluşturun. Bu saç modeli size feminen bir görünüm kazandıracak.

5) Georgia May Jagger’in Katlı Saç Modeli

kisa sac modelleri

Çok katlı saç kesiminizi doğal bir şekilde kullanıp daha vahşi bir cazibeye sahip olabilirsiniz.

6) Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli

Saçlarınızı önden serbest bırakarak arkada dağınık bir at kuyruğu oluşturun. Dumanlı göz makyajı ile birlikte kullanırsanız çevreye yaydığınız çekici etki iki katına çıkacaktır.

7) Dalgalı Lob Kesim Saç Modeli

saç kesim modelleri

Dalgalı lob kesim saç modelini perçemlerle birlikte kullanarak hem çok sevimli hem de çekici görünmeyi başarabilirsiniz.

8) Charlize Theron Tercihi Saç Modeli

sac kesim modelleri

Kuşkusuz Charlize Theron her şekilde kusursuz görünmeyi başaran nadir ünlülerden birisidir. Lob kesim dalgalı saçlarınızı yandan ayırarak bu kusursuz görünümü siz de yakalayabilirsiniz.

9) Yarı Topuz Şeklinde Salaş Saç Modeli

saç kesimi modelleri

Lorde’nin tercihi yarı topuzlu saç modeli ona vahşi bir cazibe vermiş. Bu saç modelini siz de deneyip cesur bir şekilde sergileyebilirsiniz.

10) Asimetrik Lob Kesim Saç Modeli

Biraz daha alışılmışın dışında bir model arıyorsanız, bakmanız gereken Hollywood ünlüsü Rachel McAdams olacaktır. Asimetrik lob kesim saç modelini tercih edebilirsiniz. Bu saç modelinin bir avantajı da her yüz şekline mükemmel uyum sağladığıdır.

Hollywood Ünlerinin Tercihi Saç Modelleri

Yayınlayan

Burçin Baş

Burçin Baş, Kastamonu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği mezunu. Lezzetli tarifler hazırlamak onun işi. Yenihobi.com'da yemek tarifleri kategorisinde içerikler üretiyor.