İğne Oyaları Namaz Başörtüleri

İğne Oyaları ile Yapılan Çeyizlik Namaz Başörtüleri

İğne oyaları ile yapılan çeyizlik namaz başörtüleri yazımıza en şık yazmaları ekledik. Bu modelleri herkes çok beğenecek!

İğne oyası mevlüt örtüleri yazısından sonra birde namaz başörtüleri paylaşalım istedik. Ziyaretçilerimin de en çok ilgisini çeken konular iğne oyası konuları. Eklediğimiz tüm modelleri sağolsun fazlasıyla beğeniyorlar. Şimdi dönelim konumuza. Bir genç kız için evlenmeden önce çeyiz sandığı hazırlanır. Bu sandık içerisinde bulunması gerekenlerden bazıları yazmalar, patikler, lifler ve seccadelerdir. Hemen hemen ülkemizde %90 evlenecek olan kişiler bunları çeyiz sandıklarına koyarlar. Kimi hazır alıp koyarken kimisi ise kendi hazırlığını kendisi yapıyor.

Çeyiz Bohçalarına Hangi İğne Oyaları Konulur?

Çeyiz sandığında iğne oyası bulunduracak kişiler tülbent, havlu, yazma, namaz başörtüleri ve mevlüt örtüleri gibi el yapımı ürünleri bulundururlar. İğne oyaları arasında çiçekli ve farklı desenli oyalar olduğu gibi sade ve tek sıra olan modeller de oluyor. Yazma, havlu vb. kenarlarına yapılacak oyaya karar verilmeden önce yazmanın rengi ve üzerindeki desenler çok önemlidir. Çünkü yapılan oya modeline buna göre karar verilir. Örneğin sade bir yazmanın çevresi tek sıra ve bir kaç farklı renkte oya ile çevrilebilir. Ayrıca desenli bir yazma içinde renkli boncuklar ile kenar oyası yapılabilir. Aslında bu tamamen sizin göz zevkinize kalmış birşey. Hoşunuza giden her oya ile kenarları çevirebilirsiniz.

Çeyizlik Namaz Başörtüleri

Çeyizlik namaz başörtüleri iğne oyaları ile yapıldığında hanımların daha çok ilgisini çekiyor. Tığ oyası ile yapılanlarda vat tabiki de fakat zarif görünümdendir ki iğne oyalılara ilgi daha fazla. Aşağıdaki resimlerde iğne oyaları namaz başörtülerine bir kaç örnek bulunuyor. Çeyiz sandığına yazma yapmadan önce bunlara göz atmanız sizin faydanıza olacaktır. Oya yapmayı bilmeyen anlatımlı tariflere bakmak için iğne oyası modelleri sayfasına baksınlar.

Çeyizlik namaz başörtüsü oyası

İğne oyaları namaz başörtüsü

İğne oyalı namaz örtüsü

İğne oyası namaz başörtüsü

İğne oyası namaz örtüsü

İğne oyası namaz yazması

Kahverengi namaz başörtüsü

Namaz başörtüsü modeli

Namaz yazması

Tek renk namaz başörtüsü

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

“İğne Oyaları ile Yapılan Çeyizlik Namaz Başörtüleri” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın