İğne oyalarını satarak ayda 20 bin TL para kazandı

Afyonkarahisar’da yaşayan Zeynep Uzun adlı kişi yaptığı iğne oyalarını satarak 20 bin TL para kazandı.

Afyonkarahisar’da yaşayan ve iğne oyaları ile ilgilenen 27 yaşındaki Zeynep Uzun adlı kişi yapmış olduğu el işleri satışından 20 bin TL para kazandı. Bu rakamlarda ilk defa satış yaptığını söyleyen Zeynep hanım daha önceleride yüklü miktarlarda satış yaptığını söylüyor. Yeni hobi sitesi olarak kendisiyle iletişime geçerek kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

*İğne Oyası Yapmaya Ne Zaman Başladınız?

Çocukluğumda annem iğne oyaları ile ilgileniyordu. Benimde çok ilgimi çekmişti. Yaz tatillerinde bende iyi kötü birşeyler yapmaya başlıyordum. Lise bittikten sonra üniversiteye gidemedim. Annemin izinden giderek iğne oyaları yapmaya başladım. Acemliği üzerimdem attıktan sonra profesyonel işler çıkarmaya başladım.

*Yaptığınız İğne Oyalarını Kimlere Satıyorsunuz?

Yaptığım oyaları yüksek takipçili Instagram hesabı üzerinden müşterilerime ulaştırıyorum. Beni tanıyan kişiler ise direk telefon üzerinden sipariş veriyorlar.

*Oya Yapmak Yorucu Oluyor Mu?

Oya yapmak yorucu bir iştir. Fakat yaptığınız işi zevkle yaparsanız bu yorgunluğu hissetmiyorsunuz. Bazen müşterilerime siparişleri yetiştirmek için uyumadığım geceler oluyor. Fakat yapılan emeğin karşılığını alınca yorgunluk hissedilmiyor bile.

*Tek Başınıza Siparişleri Yetiştirebiliyor Musunuz?

Siparişlerin yetişmeyeceği durumlarda annem ve kardeşim bana yardım ediyor.

*En Fazla Kazandıran İğne Oyaları Nelerdir?

Şu anda en fazla kazandıran iğne oyaları pike takımları, vitrin takımları ve salon takımlarıdır. Bir yazma yapınca bile fiyatı ortalama 50TL. Salon takımları ve vitrin takımları 500TL kazandırabiliyor.

*Son Olarak Oya Yapan Kadınlara Söylemek İstediğiniz Birşey Var Mı?

Kendi çevrelerini oluştururlarsa satış yapmak çok kolay olur. Bir süre sonra müşteriler sizi buluyor zaten. Bazen yapılan bir ürünü ünlü kişiler 5 10 000 TL vererek satın alabiliyor. Sizin güven oluşturmanız ve kaliteli modeller yapmanız gerekiyor.

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir