Yazma kenarı boncuklu pırpır oyası yapılışı

İğne Oyası Boncuklu Pırpır Modelini Yapamayan Oyacı Değildir

İğne oyası boncuklu pırpır oyasını yapamayan kişiler oyacı değildir. Boncuklu pırpır oyası yapımı kolay ve en çok kullanılan bir modeldir.

Oyacı kadınların en çok kullandıkları oyalar mevcut. Boncuklu pırpır oyası da bu modellerden sadece bir tanesi. İğne oyası yapıp da bu modeli yapmayan kişi kendine oyacı demesin. Çünkü herkesin yaptığı bildiği bu model hem kolay hemde çok karşılaşılan bir iğne oyasıdır. Tabi ben daha önce yapmadım diye aranızda üzülenleriniz olacaktır. Onların da bir an önce bu modeli öğrenerek kullanabilmeleri için anlatımlı videoyu paylaşıyoruz. Böylelikle artık bu iğne oyasını bilmeyen kalmayacak. Boncuk üstündeki üç tane pırpır ile çıtı pıtı görünen iğne oyası artık herkes tarafından yapılabilecek.

Yazma kenarı boncuklu pırpır oyası

İğne oyasının zor olmasının nedeni gözleri yormasıdır. İnsanın hem gözünü yorar hemde beynini. Bunun için de pek çok kişi yapmaya cesaret edemez. Cesaret eden kişilerin oyaları da taktir topluyor. El emeği göz nuru diye nitelendiren iğne oyaları için büyük bir emek sarfediliyor. Yazma ve havlu yapan kadınların emeklerine saygı duyulması gerekiyor.

İğne Oyası Boncuklu Pırpır Yazma Kenarı Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir