İğne Oyası Mevlüt Örtüleri

İğne Oyası Mevlüt Örtüleri

İğne oyası ile yapılan mevlüt örtüleri ile kur’an okunacak yerlere gideceğiniz zaman başınızı kapatabilirsiniz. En güzel mevlüt örtüleri bu yazımızda!

Halk arasında mevlüt diye bilinen kur’an okunma işleminin gerçek adı mevliddir. Ölen kişilerin arkasında okunan mevlütte kur’an-ı kerim okunur. Tabi eş dost akraba kim varsa mevlüte çağırılır. Mevlüte gelen kişiler başlarını örtmek için yazmalar kullanırlar. Açık veya kapalı kim varsa başörtüsü takarlar. Çünkü kur’an-ı kerim okunan yerde başörtüsü takılması daha makul olacaktır. Şimdi gelelim bizim asıl konumuza. Bu başörtüleri için oyalar yapmak  gerekiyor. Çünkü dört bir etrafında oya olan yazmaları hemen hemen hepiniz görmüşsünüzdür. Tek renk yazmanın etrafına yapılan iğne oyası ile mevlüt örtüleri hazırlanırlar.

Çeyizlik Mevlüt Örtüleri

İğne oyası mevlüt örtüleri çeyizliklere de konulur. Bir kaç tane yazma yaparak kendi el emeğiniz olan başörtülerini çeyize yerleştirebilirsiniz. Bana ne zaman lazım olacak diye düşünmeyin. Çocuğunuz için okutacağınız kur’an da , hayırlı bir iş için okutulacak mevlütte veya ölünün arkasından okunan mevlütte bu başörtülerine ihtiyacınız olabilir. Kendiniz için kullanmazsanız bile ihtiyacı olan birine hediye edebilirsiniz.

Mevlüt örtüsü için iğne oyası arıyorsanız eğer iğne oyaları kategorisine bakınız. Sade ve şık modelleri inceleyip yazmanızın rengine göre seçimde bulunabilirsiniz.

İğne Oyası Mevlüt Örtüsü Modelleri

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

“İğne Oyası Mevlüt Örtüleri” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın