İğne Oyası Yazma Kenarları 84 Adet Yeni Model

İğne Oyası Yazma Kenarları 84 Adet

İğne oyası yazma kenarları için yeni 84 tane oya modelleri. Yazma oyaları arayanlar arşivimizde bulunan en güzel modelleri inceleyebilirler.

Yazma Nedir?

Genellikle köylerde anadolu kadınlarının başörtüsü olarak kullanmış oldukları örtülere yazma denir. Yazmalar oyalarla işlenen bir tür başörtüsüdür. Anadoluda her kızın çeyizinde yazma görülmektedir. Eskiden evlenecek olan kızların çeyizinde ne kadar yazma bulunuyorsa o kadar el işi tutar derlerdi. Tabi şimdilerde böyle birşey yok tabiki de.

Gelelim yazmaların nasıl işlendiğine. Yazmalar genellikle iki şekilde işlenmektedir. Bunlardan biri iğne oyası diğeri ise tığ oyasıdır. Biz bu yazımızda iğne oyası ile işlenen yazmalardan bahsedeceğiz. Ülkemizde hem hobi amaçlı olarak hemde satıp para kazanmak için iğne oyaları yapılmaktadır. Bu yapılan iğne oyaları da en çok yazmalar için yapılmaktadır. İğne oyası yazma kenarları hanımların hem hobi uğraşı hemde çeyiz bohçası hazırlayanlar için çeyizlik yazmalar satıp para kazanmak için kullanılır. Sadece yazma oyaları yapanlarda var, yazmaya işleyip tamamlayanlarda var.

Eskiden yazma kenarları için çok fazla iğne oyası modeli bulunmuyordu. Fakat şimdi iğne oyası yazma kenarları o kadar artmışki hepsine ulaşmak mümkün değil. İnternette Facebook ve instagram sayfalarında insanlar yapmış oldukları oya modellerini paylaşıyorlar. Bu oyalar yazmaları çok şık gösteriyor. Yazma oyaları desen desen ve renk renk yapıldığından dolayı her yazmaya uygun farklı modeller bulunuyor. Çiçekli oyalar ve boncuklu yazma oyaları en çok yapılanlardan diyebiliriz.

Yazma Oyaları Yaparken Zorlanmayacaksınız

Şimdilerde yazma oyaları yapmayı öğrenmek çok kolay. Youtube kanallarında ve bir çok sitede anlatımlı model bulunmaktadır. Bizde zaman zaman iğne oyaları kategorisinde anlatımlı olarak yazma oyalarını paylaşacağız. İğne oyası yapmaya yeni başlayan hanımlar bile kendi başörtüleri için oya yapabilecekler.

İğne Oyası Yazma Kenarları

Aşağıda toplamda 84 tane iğne oyası ile yapılan yazma kenarları bulunmaktadır. Kolaj halinde oluşturmuş olduğumuz yazma oyaları anlatımlarına zaman zaman sitemizde yer vereceğiz. Beğenmiş olduğunuz oya modeli varsa resmin üzerine basılı tutarak telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Çeyizlik Yazma Oyaları

En Güzel Yazma Kenarları

En Güzel Yazmalar

İğne Oyası Yazma Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Yazmalar

Kolay Yazma Kenarları

Kolay Yazma Oyaları

Renkli Yazma Oyaları

Yazma Kenarı Oyaları

Yeni Yazma Kenarı Oyaları

Yeni Yazma Kenarları

Yeni Yazma Oyaları

Bir cevap yazın