İki renkli örgü yapılışı

İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Şiş işi örgülerde en çok kullanılan tekniklerden biri iki renkli örgü modeli yapılışı. Yelekler, süveterler ve kazaklarda kullanılır.

Şişle örülen örgülerde yani yelekler, hırkalar, süveterler ve kazaklarda en çok kullanılan örgü tekniklerinden birisi de iki renkli örgü modelidir. İki şişle örülen iki renkli örgü modeliyle sizde yukarıda saydıklarımızı örebilirsiniz. İki farklı yün ip ve iki adet şiş kullanarak sevdiklerinize ve kendinize örgüler örebilirsiniz. Örgü anlatımlarımıza iki renkli model ile devam ediyoruz. Videolu olarak şişlerin nasıl kullanıldığı ve hangi tekniklerin kullanıldığına dair bilgileri sizin için paylaşıyoruz. Nesrin Tabanoğlu hanımın anlamıyla modelin videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İki renkli örgü modeli

En çok siz ne örüyorsunuz? Mesela ben en çok bebek yelekleri örüyorum. Bundan dolayı da bebek yelekleri için örgü modellerini çok fazla arıyorum. İki renkli model de özellikle bebek örgülerine çok yakışıyor. Ben modeli görüp videoyu izleyerek nasıl yapıldığını öğrendim. video süresi çok kısa olduğundan dolayı da işime geldi. Malumunuz bebeğim olduğu için çok fazla vakit ayıramıyorum ama bu süre içerisinde de ne öğrensem kardır diyorum.

İki Renkli Örgü Yapılışı

Bir cevap yazın