İki Renkli Petek Örgü Yapılışı

İki Renkli Petek Örgü Modeli Tarifi

Bugün iki renkli petek örgü modelini anlatacağız. Modele lastik ördükten sonra bir sıra düz örüp modele başlayıp devam ediyoruz.

Sonrasında arka yüzünden tekrar bir sıra düz örgü örüyoruz. Sonrasında ikinci rengi geçerek şişlerle örmeye devam ediyoruz. İkinci renge geçince bu modelin ilmek sayısı 5 ve katlarından oluşmaktadır. Ona göre ilmek atıp birer tane de kenar ilmeği atarsınız. İki renkli örgü sevenler bu model ile yelekler örebilir, atkılar yapabilir ve modeli bebek örgülerinde kullanabilir.

İki Renkli Petek Örgü

Geçen gün paylaşmış olduğum iki renkli örgü modeli hem pinterest hemde facebook sayfalarında çok ilgi görmüştü. İki renkli petek örgü modelinin de en az onlar kadar beğenileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. Yapımı kolay örgülerden biri olan petek örgü için şişlerinize iki farklı renk ipleri takarak örmeye koyulabilirsiniz. Nesrin hanımın çok güzel anlatımıyla petek örgüyle örgülerinizi örebilirsiniz. Son zamanların çok kullanılanlarından biri olan bu tekniği aşağıdaki kısacık videoyu izleyerek öğrenip örgülerinizde deneyebilirsiniz.

İki Renkli Petek Örgü Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir