Kafesli Kirazlı Havlu Kenarı Yapımı

Kirazlı Havlu Kenarı Yapılışı

Kafesli örgü modelinin üzerine kiraz motifleri yapılarak havlu kenarına dönüşümü. Kafesli kirazlı havlu kenarı yapımı anlatımıyla yenihobi.com’da.

Kiraz Motifli Havlu Kenarı

Kiraz motiflerinin ortasına en küçük boy serum halka yaprakta ise bir büyük olanı kullanılmıştır. En küçük serum halka 3m, yapraklarda kullanılan ise 5mm. Kiraz taneleri için ve yapraklar için serum halkaları kullanılmıştır. İpler leylak marka ve 22 numara tığ kullanılmıştır. İsterseniz motifte inci de kullanabilirsiniz.

Kiraz Motifli Havlu

İlk defa bir havlu kenarı yapımı yazısı paylaşıyorum. O kadar güzel bir model paylaşıyorum ki çok beğeneceksiniz. Mutfak havluları, el ve yüz havluları çeyizlik havlular için tığ oyası yapımı istiyorsanız kiraz oyasını mutlaka denemelisiniz. Havluyu süslemede çok şirin duran kırmızı kirazların yapım aşamalarının videosunu aşağıda paylaştık. Bu videoyu izleyip kirazlı havlu kenarı yapımını öğrenebilirsiniz.

Kirazlı Havlu Kenarı

İğne oyası havlu kenarları sayfasında yayınladığımız havluları da inceleyebilirsiniz. Hem iğne oyası hemde tığ oyası havlu kenarı anlatımlarımız devam edecektir.

50 adet kadar zincir çekerek havlu kenarı yapımına başlıyoruz. 1. zincire batarak bir tane kutucuk elde ederek devam ediyoruz.

Kirazlı Havlu Kenarı Yapılışı

Bir cevap yazın