Kalbimi Kırdın Örgü Modeli Yapılışı

Kalbimi Kırdın Örgü Bayan Yelek Modeli

Çeyizlik yelekler, günlük yelek ve dikdörtgen şallarda kullanılabilen kalbimi kırdın örgü bayan yelek modeli. Şiş işi örnek çok güzel.

Örgü bayan yelekleri için  4 numara şiş ve orta kalınlıkta iple örülen kalbimi kırdın modeli. Her yanı kalp motifleri ile süslenmiş şiş işi örgü tekniği ile çeyizlik yelekler, günlük kullanım yelekler ve dikdörtgen şallar örülebilir. Son zamanların favori örgülerinden olan kalbimi kırdın, bir diğer adıyla boğumlu kalpler örgü modelini yapmak isteyenler için videosu yayınlandı. Örgü modeli sayesinde yeni motif aramaya son. Bu örnekle bir çok şey örüldüğü için kullanım alanı da oldukça geniş. Örgülerin en güzellerini yapmak isteyenler burada mı?

Kalbimi Kırdın Örgü Modeli

Örnek 14 ve katları artı fazladan 2 ilmekten oluşuyor. Anlatım bir motif üzerinden anlatılmıştır. Kenar ilmek içinde 2 ilmek atılmıştır. Kenar ilmeği aldıktan sonra 2 ters örülüyor. Sonra 4 tane düz, buradaki 2 ilmek sağa doğru kesiliyor. Arkasından şiş 2 defa dolanıyor. Buradaki 2 ilmek sola doğru kesilecek. Bu yüzden ön iki ilmeği çevirerek sağ şişe alınır. Arkadaki 1 ilmeği düz ölerek örüp, örmeden alınan ilmeği üzerinden atlatılıyor. Arkasından tekrar 4 tane düz örülüyor. Sonda kalan 2 ilmek ters olarak örülüyor.

Kalbimi Kırdın Örgü Bayan Yelek Modeli Yapılışı

“Kalbimi Kırdın Örgü Bayan Yelek Modeli” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir