Kalemde veya Şişte Boncuk Oyası Tarifi

Kalemde Boncuk Oyası

Kalem veya örgü şişleri kullanılarak yapılan boncuk oyası tarifi. Üstü boncukla altı kalemle giden boncuklu oya modeli yenihobi.com’da.

Kum Boncuklu Kalem Oyası

Derya arkadaşımıza whatsapp üzerinden istek olarak iletilen bir oya modeli olan kalemde boncuk oyası modelini burada paylaşıyoruz. Paylaştığımız resimlerde kalem yerine şiş kullanılmıştır. Siz isterseniz kurşun kalem isterseniz de örgü şişleri kullanabilirsiniz. Kullanılacak olan boncukların kum boncuk olması gerekiyor. Çok kibar ve nazik bir model olmuş.

Kalemde Boncuk Oyası Modeli

Modelde isterseniz kum boncuk sayısı 3 veya 1 olarak kullanabilirsiniz. İki şekili de çok güzel görünüyor. Sıralı olarak yapılan oya örneği yazma kenarları için yapılmıştır. Sizde yapacağınız başörtülerilerinde kalemde boncuk oyası kullanabilirsiniz. Yakın zamanda evlenecek olan kız kardeşim için bu oya ile yazmalar yapmayı düşünüyorum. Siz de boncuklu oya yapılışını öğrenerek deneyebilirsiniz.

Boncuk Şiş Oyası

2 zincir çekerek tığ battı yapıyoruz. Yazmamızın tığ battısını yapalım her zaman olduğu gibi. İlk tığ battıya girip ipi sabitleyip 1 zincir çekip ilmeği uzatarak kaleme takıyoruz.

Kalemde Boncuk Oyası Tarifi

Bir cevap yazın