Kararan Ocak Gözlerini Temizleme Yöntemleri

Ocak gözlerini temizleme

Kararan ocak gözlerini temizlemek için bir çok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri bir araya toparlayıp burada paylaştık.

Ocağınızda bulunan gözler bir süre sonra kararmaya başlıyor. Ateşin etkisiyle bir süre sonra kararak kötü görünüm alan ocak gözleri kadınların canını sıkmasını fazlasıyla başarıyor. Böyle olunca da kadınlar bunları nasıl temizleyeceğinin derdine düşüyor. Oysa ki hiç dert edilecek yok. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak ocak gözlerinde biriken kiri temizleyebilirsiniz. Ocak gözleri tertemiz görünecek ve içiniz ferahlayacaktır. Bir kaç farklı yöntem ile ocak gözlerini temizleme işini halledebilirsiniz.

Ocak gözlerinin temizliği

Sabunlu Su İle Ocak Gözlerini Temizleme

Sabunlu su kullanarak kararmış olan ocak gözlerini temizleyebilirsiniz. Bir kabın içerisine ılık su ekleyip sonra da parçalar halinde sabun ekleyiniz. Kirli olan ocak gözlerini içine atın. Bir kaç saat bekledikten sonra sabunlu su içerisinden ocak gözlerini çıkarın. Sonrasında ise sabun ve bulaşık teli yardımıyla ocak gözlerinde kalan kirleri temizleyebilirsiniz.

Limon Tuzu ve Sirke ile Kararan Ocak Gözlerinin Temizliği

Limon tuzu ve sirke karışımı bir ev yapımı temizleyici hazırlayarak kararan ocak gözlerini temizleyebilirsiniz. Zorlu lekeler bu karışım sayesinde tamamen geçecektir.

Malzemeler:

2 çay bardağı sirke
4 y, kaşığı limon tuzu
1 Litre su
Yarım su bardağı sabun parçaları
Bulaşık teli

Hazırlanışı: Suyu ısıtıyoruz. Su ısındıktan sonra elimizdeki malzemeleri ( sabun, sirke ve limon tuzu ) içine atıyoruz. Sonra hazırlanan karışımın içerisine ocak gözlerinide atın. 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra bulaşık teli ile ocak gözlerini temizleyin. Sonrasında ocak gözlerini kurutarak yerine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle ocak gözleriniz parıl parıl parıldayacak.

“Kararan Ocak Gözlerini Temizleme Yöntemleri” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın