Kare Kalpli Yuvarlak Lif Modelleri

Merhaba hanımlar. Bugün birlikte Internette en çok tıklanan lif modellerini inceleyeceğiz. Lif modeli denilince akla gelenleri bir kaç modelle sınırlandırmak çok zor bizde zaten bunu yapmak yerine sizlere en trend olan modelleri gösterip bu modeller üzerine dokunuşlar yaparak harika lif örnekleri çıkarmanız için öneriler de bulunuyoruz. Yuvarlak, kare, kalpli gibi çok şekilde yapılabilen lif modellerinin genellikle iç desenleri farklılık gösterir. Bundan dolayı sizlere bulduğumuz trend lif modellerde dikkat edilmesi gereken kısım dış çerçeveden çok içerisindeki desenler dir. Yumuşacık ve sağlıklı ipler kullanarak ortaya çıkacak modelleri gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de gururla hediye edebileceksiniz. Vakit kaybetmeden sizler için derlenen özel, pratik, yapımı kolay lif modellerini incelemeye başlayalım.

En Güzel Lif Modelleri

Yıldız model lif modelini sizlerde kolay şekilde yapabilirsiniz. Yapımı basit olan lif modelleri yeni başlayan hanımlarda yapabilirsiniz.

Yuvarlak lif modelini en güzel şekilde hazırlayabilirsiniz.

Simli iplik kullanılarak yapılan boncuklu lif modeli gösterişli olması ile çeyizlerinize çok yakışacaktır.

Beyaz renk lif modelini boncuk detayları ile süsleyerek yapabilirsiniz. En yeni lif modeli çiçek detayları ile süslenmiştir.

@suzanınelişidünyası Instagram hesabından renkli ve tek renk birçok lif modeline ulaşabilirsiniz.

Uzun lif modelini hemen yapabilirsiniz. Çok kullanışlı lif modelleri detayları ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Nazar boncuklu lif modeli son zamanların en çok satan modelleri arasında yer almaktadır.

Beyaz çiçekli lif modelini sizlerde boncuk detayları ile süsleyerek yapabilirsiniz.

Kare lif modelini çeyizlerinize yapabilirsiniz. Çok güzel görünen kare lif yapımı yeni başlayan hanımlara sunuyoruz.

Sim detayları ile yapılan lif modeli normallerin dışında bir modeldir.

Üç renk kullanarak sizlerde lif modellerini yapabilirsiniz.

Çiçek model lif örneğini boncuk detayları ile süsleyebilirsiniz.

Modern çizgiler kullanılarak yapılan lif örneğine sizlerde kendi yorumunuzu katarak daha farklı hale getirebilirsiniz.

Düz kare lif modelini dilediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz. Oldukça pratik yapılan lif örneği çok şık görünmektedir.

Ayçiçeği lif modelini farklı renkler kullanarak yapabilirsiniz.

Görselde yer alan lif modelini üçlü lif modeli olarak yapabilirsiniz. En çok satan takım lif modellerini sizlerde yaparak maddi gelir elde edebilirsiniz.

Örgü lif fiyatları arasında en pahalı olan lifi sizlere sunuyoruz.

Üçlü takım lif modeli sepet lif modelinden esinlenerek hazırlanmıştır. Kullanılan iplik detayları lif modellerinin duruşunu çok etkilemektedir.

Kat kat hazırlanan lif modeli detayları ile sizlerin beğenisine sunuluyor.

Gelinlere hediye lif modelini yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Yapımı kolay olan lifi hemen yapabilirsiniz.

Yuvarlak lif modelini en güzel şekilde hazırlayabilirsiniz. İki renk yada tek renk hazırlayarak en güzel lif modellerini yapabilirsiniz. Çeyizlerin vazgeçilmezi olan takım lifleri sizlerde yapabilirsiniz

Sepet lif modeli en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Takım Lif Modelleri

Takım Lif Modeli Anlatımlı Yapımı

Kaynak: Ören Hanım (Youtube)

Detaylı uygulama anlatım videomuz da dış hatları olarak birçok çeşidi olduğundan bahsettiğimiz lif örgü modellerinin kare olanının yapımına yer verdik. İç deseni olarak biraz çetrefilli bir lif modeli seçtik. Bunu yapmamızın sebebi ise gözünüze en zor olarak görünecek lif örneğinin bile yapımının oldukça rahat ve pratik olmasıdır. Lif örneklerinde iç deseni oluşturmanın en belirgin yöntemlerinden birisi renk değiştirerek model belirleme yöntemidir. Videomuz da bu yöntemi kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalara yer verilmiş. El pratikliği kazanma açısından tavsiyemiz malzemelerinizi alıp lif örgüsü modeli detaylı anlatımı videomuzu izlerken sizin de anlatım yapan kişiyle birlikte lif modelini yapmaya başlamanız yönündedir. Şimdi o maharetli ellerinizi kullanma vakti kolay gelsin.

Diğer iğne oyası modelleri, tığ oyaları, örgü modelleri, dantel modelleri, boncuk oyaları içeriklerine de göz atabilirsiniz.