Karı Dırdırı Tığ Oyası Modeli

Karı Dırdırı Tığ İşi Köprü Oya Modeli

Karı dırdırı diye adlandırılan köprülü tığ işi oya modelinin anlatımlı yapılışı ile karşınızdayız. Adı kadar modelinden de söz ettiren bu tığ işi oya modeli göz kamaştırıyor.

Tığ işi oya modeline adını veren karı dırdırı kelimeleri genellikle erkeklerden duyuluyor. Çok konuşan kadınlara bu kelimeler kullanılır. Çoğu zamanda erkekler eşlerinin konuşmalarını onaylamadıkları zaman dırdır ne konuşuyorsun diye söylerler. Tabi ki bu evlilikte olan şeylerden birisi. Ufak şeyleri büyüterek sorun haline getirmenin hiç bir anlamı yok. Espiri olarak bu oya modelinin ismine karı dırdırı oyası modeli adı verilmiştir. Normaldeki ismi ise köprülü tığ oyası olarak geçiyor.

Karı Dırdırı Oyası

Tığ işi oya modelleri çok fazla olduğu için her birine ayrı bir isim vermek mümkün olmuyor. Yüzlerce çiçek oyası ve boncuklu oya var. Bu oyaların her birine özel isim vermenin imkanı yok. Ondan dolayı da kadınlar espirili olarak yaklaşarak oyalara yeni yeni isimler vermeye başlamış. Köprülü oya modeli de karı dırdırı ismini almış. Ortasında çiçekler ve etrafında köprüler bulunan oya modeli mutfak havluları ya da yemeni kenarlarına uygulanabilir. Karı veya koca dırdırından uzak bir yaşam sürmeniz dileğiyle.

Karı Dırdırı Tığ Oyası Yapılışı

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası, örgü ve dantel içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir