Karı Dırdırı Tığ Oyası Modeli

Karı Dırdırı Tığ Oyası Köprü Modeli

Karı dırdırı diye adlandırılan köprülü tığ oyası modeli. Adı kadar modelindende söz ettiren bu tığ işi oya modeli göz kamaştırıyor.

Karı dırdırı kelimeleri genellikle erkeklerden duyuluyor. Çok konuşan kadınlara bu kelimeler kullanılır. Çoğu zamanda erkekler eşlerinin konuşmalarını onaylamadıkları zaman dırdır ne konuşuyorsun diye söylerler. Tabiki bu evlilikte olan şeylerden birisi. Ufak şeyleri büyüterek sorun haline getirmenin hiç bir anlamı yok. Espiri olarak bu oya modelinin ismine karı dırdırı oyası modeli adı verilmiştir. Normaldeki ismi ise köprülü tığ oyası olarak geçiyor.

Karı Dırdırı Oyası

Tığ işi oya modelleri çok fazla olduğu için her birine ayrı bir isim vermek mümkün olmuyor. Yüzlerce çiçek oyası ve boncuklu oya var. Bu oyaların her birine özel isim vermenin imkanı yok. Ondan dolayı da kadınlar espirili olarak yaklaşarak oyalara yeni yeni isimler vermeye başlamış. Köprülü oya modeli de karı dırdırı ismini almış. Ortasında çiçekler ve etrafında köprüler bulunan oya modeli mutfak havluları yada yemeni kenarlarına uygulanabilir. Karı veya koca dırdırından uzak bir yaşam sürmeniz dileğiyle.

Karı Dırdırı Tığ Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir