Kaynana Çatlatan Çeyizlik Örgü Yelek Modeli ve Yapılışı

Örgü yelekler genç kız çeyizlerinin olmazsa olmazı. Yapımı kolay, kullanışlı ve şık bayan örgü yelek modellerini çok farklı renklerde, modellerde örebilirsiniz. Bugün sizlerle kaynana çatlatan çeyizlik örgü yelek modelini paylaşıyoruz. Kış aylarının vazgeçilmez örgü yelek modellerinden bu yelek genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı.

blank

Yaprak desenli örgü yelek modelinde 3 numaralı tığ ve alize simli ip kullanabilirsiniz. Ilk önce 8 tane zincir çekin, sonra ilk başladığınız noktaya tığa ip almadan batın. 3 zincir çekip aynı halkanın içine ip alıp batın ve çıkıp zincir çekin. Yaprakların tam olarak nasıl yapılacağını aşağıdaki videoda daha net görebilirsiniz.

Sarmaşık yelek modeli olarak da bilinen bu bayan örgü yelek modelinin yapılışını detaylı bir anlatım ile aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Örgüye başlamadan önce sorularınız olursa lütfen yorumlarla bizimle paylaşın. Yeleği ördükten sonra da yorumlarınızı bekliyoruz.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın