Kaynana Geline Küsmüş Tığ İşi Boncuk Oyası Yapılışı

Kaynana Geline Küsmüş Boncuklu Tığ Oyası

Boncuklu tığ oyası modellerinde sıra kaynana geline küsmüş oyasında. En güzel ve en yeni oyaları bulabileceğiniz gibi anlatımlarına da ulaşabileceksiniz.

Gelin kaynana adlı oyalar yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Züleyhanın Tığ Ve İğne Oyalarında son paylaşılan model boncuklu tığ oyası modeli. Bir kız çocuğu olduğu zaman annelerin sürekli çeyiz telaşına düştüğünü herkes biliyor. Doğumundan evlendiği ana kadar çeyizlik hazırlanır. Bu çeyizlikte olan bazı şeylerden bahsedelim. Öncelikle havlu olarak el havlusu, yüz havlusu ve mutfak havlusu mutlaka bulunduruluyor. Banyo bezi olarak örgü lifleri yapılıyor. Başörtüsü olarak yazmalar, yemeniler ve tülbentler işleniyor. Seccadeler hazırlanıyor. Tesbihler, örgü kıyafetlerde konuluyor.

Kaynana Geline Küsmüş Tığ İşi Boncuk Oyası

Arası iyi olmayan gelin ve kaynana birbirlerine küsmüş, bu boncuklu oya da onun adını almış. İlgi çekici bir isim olan bu boncuklu oyayı Züleyha hanım da kanalında anlatmış. Soğuk günlerde oya yapmayı denediniz mi hiç? Öyle güzel vakit geçiyor ki. Bir çok kişi bunu yapıyor. Oya modelleri sayfasında zamanınızı su gidi akıtıp götürecek modellere ulaşabilirsiniz.

Kaynana Geline Küsmüş Tığ İşi Boncuk Oyası Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir