Kaynana Örmez Gelin Giymez Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Kaynana örmez gelin giymez kalpli örgü modeli bayan yelek modelleri için ideal olmasına rağmen birçok örgü çeşitlerinde kullanılabilir çok güzel bir örnek.

Kaynana örmez gelin giymez örgü modeline farklılık katılarak kalpli örgü yelek modeli yapılmış. Özellikle bayan yelek ve gelin yelek örneklerinde kullanıldığı gibi birçok örgü modelinde de kullanılmaktadır. Örgüye yapılan kalp motifleri modele başka hava kadar çok hoş görünmesini sağlamıştır. Eski zamanlarda en çok yapılan bu örgü modeli yepyeni tasarımıyla videolu olarak bu yazımızdadır.

Kalpli Kaynana Örmez Gelin Giymez Orgu Modeli

Eski zamanlarda örgü örenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. İnsanlar mağazalara yönelmek yerine kendi yapmış olduğu örgüleri kıyafet olarak kullanırlardı. Örgü ile yapılan kazak, yelek, patik, atkı, hırka ve daha bir çok örgü modeli bulunuyor. Günümüzde de örgü ile uğraşan hanımların sayıları da pek az değil. Bu kıyafetlerden yapmak isteyenler örgü modelleri ile yapabilirler.

Kalpli kaynana örmez gelin giymez örgü yelek modelinin motifleri 16 tane ilmek ve ara örnek için ise 4 ilmek ve 8 sıradan oluşmaktadır. Yan kısımları için ise 2 ilmek daha eklenmektedir.

Kaynana Örmez Gelin Giymez Örgü Yelek Modeli Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir