Keloğlan Masalları Boncuk Oyası Yapılışı

Keloğlan Masalları Tığ İşi Boncuk Oyası

Bir çok kişinin çocukluğunun filmi olan keloğlan masalları adını alan tığ işi boncuk oyası. Pullu boncuklu yazma kenarı modeli.

Bir çok neslin çocukluğunda masal olarak anlatılan ve filmlere konu olmuş keloğlan masalları el işlerine de girmiş. Tığ oyası modeli ismine verilen keloğlan masalları ismi pullu oyaya verilmiştir. İki tane yan yana olan pullarla yapılan boncuklu tığ oyası modeli çok ilgi görmekte.

Keloğlan Masalları Boncuk Oyası

Keloğlan masalları arasında unutulmayanlardan birisi padişahın kızının hastalanması ve 3 aydır yatağında yatmasıdır. Aykız isminde olan padişahın kızını kurtarmak için memleketteki tüm hekimler ve büyücüler toplanmıştır. Ne yazık ki hiç biri yatağında yatan aykızı uyandıramamıştır. Köyünden ayrılan keloğlan ile saraydan kovulan biricik tanışırlar. Aykızın uykudan uyanmadığını haberini alan keloğlan Aykızı uyandırmaya karar vererek girişimlerde bulunur. Bu hikayeyi okuyanlar biraz çocukluğuna gidebilir.

Bir çok tığ oyasını gören kişiler bayıldıklarını söylüyorlar. Her modeli öğrenmek için girişimde bulunan hamarat kadınlar modellerin yapımlarını arıyorlar. En kolay yönden öğrenmenin yolu anlatımlı videosunu izlemek. Keloğlan masalları oyasının anlatımı aşağıdaki videodadır.

Keloğlan Masalları Tığ Oyası Boncuk Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir