Kibar Görünümlü En Güzel Tığ İşi Oya Modelleri

Tülbent ve havlu kenarlarına yapılacak olan şahane görünen tığ işi oya modellerini sizler için bir araya getirdik. En farklı en güzel tığ oyalarını sizlerde en güzel şekilde süsleyerek yapabilirsiniz. Yapım aşaması basit ilerleyen gösterişli tığ modellerini en güzel hanımların beğenisine sunuyoruz. Sizlerde harika görünen tığ işi oya modellerini en kolay şekilde yapabilirsiniz. Kibar görünen çıtı pıtı tığ işi oya modelini sizlerde tarzınıza göre ayarlayabilirsiniz. Sadelikten yana olan kadınlar için de tek renk tülbent kenarına yapılan en yeni modelleri sizlere sunuyoruz. Hem sade hem gösterişli şık olan tığ işi oya modelini sizler için hazırladık. Hemen yapmaya başlarsanız kısa sürede bitirebilirsiniz. Hadi birlikte harika görünen tığ işi oya modellerine detaylı şekilde göz atalım.

Havlu ve Tülbent Kenarına Tığ İşi Oya Örnekleri

Beyaz havlu kenarına yapılan pembe çıtı pıtı iğne oyası modelini sizler de çeyizleriniz için pratik şekilde tasarlayabilir ve detayları ile süsleyebilirsiniz.

Havlu kenarına yapacağımız en güzel görünen ve en yeni çıkmış iğne oyası modelini sizler de el emeği göz nuru olarak hazırlayabilir ve çeyizleriniz için kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mor renk tercih edilen iğne oyası modeli yeşil ve beyaz ile uyumlu sizler de kolay ve hafif olan modeli yapabilirsiniz.

Beyaz havlu kenarına işlenen daha model ve üçgen model badem modelin yanına en çok yakışan iğne oyası modelleri arasında yer almaktadır.

Yeni gelinlerin tercihi olan çeyizlere çok yakışacak kırmızı işlemeli havlu modelini Sizler de iğne oyasıyla yapabilir ve harika görünen ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Kibar görünen çıtı pıtı iğne oyası modelleri detayları dikiyor çekmeye devam ederken sizlerin de banyolarınıza renk renk yaparak tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Banyolarınıza çok yakışacak iğne oyası modellerini Sizler de farklı detaylar ekleyerek yapabilirsiniz son zamanların en çok tercih edilen modeli olan iğne oyasını yaparak çeyizlerinize ekleyebilirsiniz.

İğne oyası modellerini motifli tercih ederek daha gösterişli hale getirebilirsiniz ve çiçek detayları ile de süsleyebilirsiniz.

İğne oyalarının yapımında kullanılan iplik detayları oldukça önemlidir kullandığınız iplik iğne oyasının duruşunu etkilemektedir ona göre iplik numarası ve iğne seçmelisiniz.

Görselde yer alan iğne oyası modelini kanaviçelerde bile kullanabilirsiniz oldukça şık görünen bu modeli sizler de birçok alanda farklı farklı şekilde hazırlayabilirsiniz.

En pahalı iğne oyalarını sizler de yaparak maddi gelir elde etmek için satışa sunabilirsiniz.

Osmanlı hanımlarına yakışacak olan ağır iğne oyası modellerini sizlerde çeyiz sandıklarınızda baş tacı edebilirsiniz.

Düz sıralı iğne oyası modellerini farklı detaylar ile süsleyebilir boncuk ekleyebilir veya pul detayları ekleyerek düz sıralı modelleri hareket katarak farklı görünüme ulaştırabilirsiniz.

En güzel iğne oyası yemeni örnekleri arasında yer alan modeli sizler de yaparak özel ve günlük kullanıma uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

Görselde yer alan iğne oyası modelini beyaz tülbent kenarına yaparak namaz örtüsü olarak tercih edebilirsiniz ve yeni modeller arasında yer alan iğne oyasını farklı farklı tülbent kenarlarını işleyerek kullanabilirsiniz.

Yeni öğrenenlere hitap eden en yeni iğne oyası modeli kolay yapılması ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sizler de gösterişli olan iğne oyalarını pratik şekilde yapabilirsiniz.

Pırpır Desen Tığ İşi Oya Modelleri

En Güzel Tığ İşi Oya Modeli Anlatımlı  Yapılışı

Kaynak: Oya Hobim (Youtube)

Tığ işi oya modelini videosuna sizler için çok görünen bir modeli ekledik. Altınbaşak iplik kullanarak yapılan 22 numara tığ tercih edilerek tığ işi oya modeli yapmaya başlayabilirsiniz. İkişer zincir çekerek tığ modelini yapmaya başlayabilirsiniz. Tek renk tülbent kenarına tek renk renk tığ işi oya modeli yapılmıştır. Detaylı şekilde anlatımı sunmuş olduğumuz tığ modelinde önce cimenini yapıyoruz. 2 2 2 şeklinde trabzan oluşturuyoruz. 8 adet zincir çekiyoruz. Yapımı kolay be günlük kullanıma uygun olan tığ işi oya modelini sizlerde en güzel şekilde yapabilirsiniz. Hadi gelin birlikte detaylı şekilde videoyu izleyerek beraber yapalım. Yapacak olan hanımlara kolaylıkla diliyorum.

Diğer iğne oyası modelleri, örgü modelleri, dantel modelleri, boncuk oyaları, lif modelleri içeriklerine de göz atabilirsiniz.