Çok Kibar İğne Oyası Modelleri

Çok kibar görünen iğne oyalarını derledik. Türk el sanatlarının en önemlilerinden biri olan iğne oyası ile yapılanlar ağzınızı açıkta bırakacak.

Türk el sanatlarının en önemlilerinden birisi de iğne oyasıdır. Yıllardır ülkemizde bir el sanatı olarak kadınların ilgilendiği iğne oyası ile çok güzel örnekler yapılıyor. Bunlardan bazıları;

  • Yazma, Tülbent ve Yemeni Oyaları
  • Seccade Süslemeleri
  • Yatak, Oda ve Vitrin takımları
  • Boyunluk, Şal ve Fularlar
  • Kolye ve Küpeler
  • Aksesuarlar

Yukarıda sıraladıklarımızın hepsinde iğne oyası kullanılabiliyor. Bu işi meslek haline getirip de para kazananlar bile var. Bazı kişiler yaptıkları işleri kendi çevresinde bulunanlara satıyorlar. Yalnız büyük bir bölüm ise Instagram üzerinden takipçi kazanarak bu takipçilerden sipariş alıp yapıyorlar. Çok ciddi anlamda da arz talep var. Yüzbinlerce takipçisi olan iğne oyası sayfalarında siparişleri yetiştiremeyenler bile oluyor. Aklınıza böyle bir düşünce varsa hiç düşünmeden başlamanızı öneriyoruz.

Elinize iğne ve ipi aldıktan sonra devamı geliyor. İğne oyası modelleri kategorisi bu konuda yanınızda olacaktır. En kibar oyaların yapılışları burada.

Kibar İğne Oyası Modelleri

Boncuklu çiçekli havlu oyası

Bordo mavi oya modeli

Çarkıfelek yazma oyası

İğne oyası krep namaz örtüsü

İki kalpli iğne oyası

İki tane çiçekli iğne oyası

İncili tülbent oyası

Kahverengi pullu tülbent oyası

Kırmızı yazmaya çiçek oyası

Pek güzel oya

Pembe çıtı pıtı oya

Pembe tülbent oyası

Pırpırlı tülbent oyası

Yazma kenarı çilek oyası

Yepyeni yazma oyası

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi, örgü ve dantel örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir