Kır Çiçekleri Tığ İşi Boncuklu Yazma Oyası Yapılışı

Kır Çiçekleri Tığ Oyası Boncuklu Yazma Modeli

Kır çiçekleri boncuklu tığ oyası ile başörtülerinde çiçekler açacak. Yazmalar cıvıl cıvıl etrafa ışık saçacak!

Yazmalar sadece annelerin ve babaannelerin örtmüş oldukları başörtüsü değildir. Yediden yetmişe herkesin kullandıkları el işlemeli başörtüleridir. Başörtüsünün dışında bebek yüz örtüsü olarak da anneler tarafından kullanılıyor. El işlemeli yazmalarını Anadolunun tüm illerinde görebilirsiniz. Oyalar ile süslenerek cıvıl cıvıl görünen yazma modelleri büyük emekler sonucunda yapılıyor. Bir çok kişi bu yazmalardan para dahi kazanıyor. Gidip tuhafiyeden işlenmemiş yazmalar alarak kendileri etrafına oya işleme işlemini yapıyor. Sonrasında ise çevresindeki insanlara belirli bir fiyat karşılığında satıyorlar.

Kır Çiçekleri Tığ İşi Boncuklu Yazma Oyası

Kır çiçeklerini bilmeyen yoktur. Köylerde, dağlarda ve derelerde her yerde görülürler. Bu çiçekleri görünce insanın içi ferahlıyor. Şimdiki yazma modeli için de paylaşılan tığ oyası modeli aynı kır çiçekleri gibi insanın içini ferahlatan cinsten. Tam anne youtube kanalında paylaşılan kır çiçekleri isimli tığ oyası boncuk işlemedir. Ortasında bulunan boncuklar ve çevresindeki yapraklar sayesinde kır çiçeklerini andıran bu oya modelini yapmak isteyenler olur diye videosunu buraya bıraktık.

Kır Çiçekleri Tığ Oyası Yapılışı

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın