Kırmızı Renk Tığ İşi Bluz Elbise Çanta Battaniye Kırlent Modeli ve Anlatımı

Bluz, elbise, çanta, battaniye ve kırlent yapımında kullanılabilen tığ işi başak modeli. Bir çok modelde kullanılabilen başak modelinin yapılışı bu yazımızda.

Tığ işi elbise ve bluzlarda sıklıkla kullanılan bir örgü modeli. Başak örgü modeli ile kendinize veya çevrenizde bulunan yakınlarınıza yelekler veya bluzlar örebilirsiniz. Kolay örgü modeli arayanlar için tığ işi yapılışını paylaşıyoruz.

Ören hanım kanalında paylaşılan ve 12 dakikada anlatılan başak örgünün yapılışını sitemize ekledik. Eklediğimiz örgü ile motiflerin yapılışlarını öğrenerek yağacağınız yelek ve bluzlara uygulayabilirsiniz. Çok kısa bir zamanda motiflerin yapımını öğrendikten sonra malzemelerinizi alarak örmeye başlayın.

Kırmızı başak örgü modelini yapan Sinem hanım bu modelin yazlık bluzlarda çok şık durduğunu yazmış. Ayrıca kalın ip ile örülürse çanta bile yapılabileceğini söylemiş. Sinem hanımın yorumu aşağıdadır.

Bu model yazlık bluzlara uygulanabilir. Biraz daha kalın iple çantasıda hoş olur. Ben küçük başlamışım biraz daha büyük başlasaymışım güzel bir kırlent olurmuş. Bu güzel modelin anlatımlı videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası, örgü ve dantel içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir