Yeni Hobi

Kırmızı ve Gümüşün Asaleti Kolay Boncuk Oyası

24 Kasım 2018
Kırmızı ve Gümüşün Asaleti Kolay Boncuk Oyası

İnci boncuklar, simli veya gümüş renk boncuklarla yapılan kırmızı tığ oyası modeli. Bu tığ oyası modelinde kırmızı ve gümüş renginin asaleti yansıyor.

Kırmızı ve Gümüş Boncuklu Oya

Boncukların seçimi tamamen size kalmış. İnci boncuklar, simli, altın renginde veya gümüş renginde boncuklar kullanabilirsiniz. Videoda kullanılan boncuklar kum boncuklardan biraz büyük boncuklardır. Boncuklar başlamadan önce ipe diziliyor. Yazmanın tığ battısını yaptıktan sonra ip tığ battıya sabitleniyor. Örümcek çekiliyor. Kolay ve basit bir oya modeldiri. Üç atlayarak dördüncüye giriliyor. Sizler 2 atlayabilirsiniz. Bu noktada boncuklar alınır ve 4 tane boncuklar gönderilir ve kapanır. Buradaki çubuğa 7 adet sık iğnesi yapılır ve aşağı inilir. 8. sık iğneyi tığ battının içinde tamamlanır. Yandaki tığ battıya bir tane sık iğne ile giriş yapılır. Sonrasında örümcek çekilir. Detaylara derya hanım videoda bahsetmiş.

İnci Boncuklu Oyalar

Bazı oyalarda inci boncuklar çok yakışıyor. Eğer inci boncuk tercih etmek isterseniz kırmızı renk oya ipleri ile uyumlu olduğunu bilmenizi isteriz.

Gümüş Boncuklarla Yapılan Tığ Oyası Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.