Koca Koca Yalanlar Boncuklu Tığ Oyası Yapılışı

Koca Koca Yalanlar Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli Yapılışı

Boncuklu tığ işi oya modelinin adı koca koca yalanlar. Her bir oyası tek boncuktan oluşan bu tığ işi oya yazmalar için bulunmaz bir model.

Bugünlerde tığ işi oya paylaşım sayısı daha çok artmış durumda. Çocuklarını okullara gönderen ve eşlerini de işe gönderen kadınlar başladılar bile yeni tığ oyaları çıkarmaya. Bazı kadınlar var ki hayal güçlerine hayran kalmamak mümkün değil. İnsanın hiç aklına gelmeyecek modelleri yapmayı başarabiliyorlar. Yazmaların en fazla kullanıldığı Anadolu topraklarında yeni örnek yapımı da çok fazla. Genç kızların anneleri onları evlendirdiklerinde çeyizlerine koymak için tığ işi oyalar yapıyorlar. En çok tercih edilen yazmalar ise inci veya boncuklu tığ işi oyalı yazmalardır. En güzel tığ oyaları yapabilmeniz için de anlatımları burada paylaşıyoruz.

Koca Koca Yalanlar Boncuklu Tığ Oyası

Şimdi eskiye göre tığ işi oya yapmayı öğrenmek daha kolay. Devletin köylerde açmış olduğu eğitim kurumları olsun, internet olsun işleri kolaylaştırıyor. Tığ işi oyalar böylelikle hem daha kolay dağılıyor ve herkese iletiliyor. Bu tığ oyası modelinde de yaprak motiflerinin üzerine yapılan tek boncuklarla yazma kenarı dikiliyor. Şimdi anlatımı için ise videoyu izlemenizi tavsiye edeceğiz.

Koca Koca Yalanlar Boncuklu Tığ İşi Oya Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Tığ İşi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de çok beğeneceksiniz, onlara da göz atabilirsiniz. Sizler için her gün değişik tığ işi, iğne oyası ve örgü içerikleri hazırlıyoruz; bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın