Kocamın Akrabaları Boncuklu Pullu İğne Oyası

Kocamın Akrabaları İğne Oyası Yapılışı

Yine güzel bir pullu boncuklu iğne oyası modeli oyacılarla buluşturuluyor. İğne oyası modelinin adı ise kocamın akrabaları modelidir.

Oya işine ilk başlayan kadınlar ilk olarak doğada bulunan materyallerin motiflerini çıkarmaya çalışmışlar. Çiçekler, böcekler, hayvanlar vb. motifler kullanılmış. Sonralarda ise sürekli yeni modeller çıkarılarak boncuklu motifler kullanılmaya başlanmış. Hatta diğer oyaları geride bırakarak ilk sıraya yerleşmeyi de başarmış. Yani boncuklu oyalar diğer oyaları geri bırakmış. Her yerde görmüşsünüzdür boncuklu oyaların daha çok beğenildiğini. Boncuk olsun ne olursa olsun diyerek sadece bu yönde oya yapanlarda var. Yazmalara yakışmıyor da değil.

Kocamın Akrabaları İğne Oyası

Bu yazıda da pul boncukları kullanarak yapılan bir yazma oyasının anlatımı gösterilmiştir. Anlatım çok kısacık. Bir kahve molası kadar vakit ayırıp yapılabilecek kolay bir örnek. Çeyizlik oya modelleri için kullanılan bu iğne oyası modeli ortası delik halka şeklinde görünen pullarla yapılıyor. Zamanın en gözde modellerinden biri olan örneği bilmeyenler basit videoyu izleyip öğrenebilir. Oya modelini yapacak olan herkese kolaylıklar diliyoruz.

Kocamın Akrabaları Boncuklu Oya Modeli Yapılışı

İğne oyası hakkında oluşturduğumuz bu içerik hoşunuza gittiyse, aşağıda bulunan diğer içerikler de hoşunuza gidecektir, onları da inceleyebilirsiniz. Sizler için her gün farklı iğne oyası, tığ işi ve örgü örnekleri hazırlıyoruz; bizi günlük olarak takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın