Kolay Astarlı Hasır Çanta Örgü Modeli

Yapımı kolay hasır çanta örgü modelinin tüm aşamalarını bu yazımızda bulacaksınız. Bugün sizlere yapımı oldukça kolay ve keyifli hazırlanan son zamanlarda çok moda olan istediğiniz her ip ile örülebilecek çapraz hasır çanta örgü modelini paylaşacağız.

Örgü modelleri arasında çantalarda hasır ip diğer iplere göre daha dayanıklı olduğu için ve çanta dokusuna çok yakıştığı için çok tercih edilmekte. Dayanıklılık burada daha önemli, çünkü örgü çanta yaptıktan sonra kullandıkça deforme olmaya başlayacaktır. O yüzden sadece hasır iplik değil, diğer malzemelerin de kaliteli ve dayanıklı olduğundan emin olun. Örgü çanta modelinin kulp kısımları için deri malzeme tercih edebilirsiniz, bütçenize göre de derinin kalitesi ve fiyatı değişecektir.

Örgü hasır çanta modeli o kadar basit ve güzel ki büyük çantalar, clutchlar için de kullanabilirsiniz. Biraz kalın iplerle yapıldığında kendini daha çok gösteren bu örneği istenilen zincir sayısı ile başlayabilirsiniz İpe ve ele göre değişiklik gösterebileceği için zincir sayısından çok istenilen ölçüden 1 cm daha kısa zincir çekmek yeterli. İlk sırada köşelerde 4er sık iğne yapılarak 1 sıra arttırma yeterli. Sonrasında 1 sıra sık iğne daha yapıp direkt örneği kuruyoruz ve döne döne çantayı istenilen ölçüde örerek kaydırma yaparak hasır örgü çanta modelimizi bitiriyoruz.

Bu hasır örgü çanta modeli ile daha büyük çantalar hazırlayabilirsiniz. Çantanıza 37 zincir örerek başlıyorsunuz. Merserize ip ya da hasır ip kullanabileceğiniz çanta için eski çantalarınızdan çıkaracağınız aksesuarları kullanabileceğiniz gibi çanta aksesuarcılarından temin edeceğiniz yeni çanta aksesuarları da alabilirsiniz. Örgü çantanın iç kısmına kullanacağınız aksesuarı çantanız rengi ile kombinlerseniz şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Örgü çantanın yapımını aşağıda yayınladığımız videodan izleyip kolaylıkla örebilirsiniz.

Astarlı Hasır Çanta Örgü Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Örgü çanta modeli için Atolyehobi’ye teşekkür ediyoruz. Destek olmak için youtube kanalına abone olup, beğenmeyi unutmayınız.

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.