Kolay Astarlı Hasır Örgü Çanta Modeli Yapımı

Yapımı kolay hasır örgü çanta modelinin tüm aşamalarını bu yazımızda bulacaksınız. Bugün sizlere yapımı oldukça kolay ve keyifli hazırlanan son zamanlarda çok moda olan istediğiniz her ip ile örülebilecek çapraz hasır örgü çanta modelini paylaşacağız.

Örgü çanta modellerinde hasır ip diğer iplere göre daha dayanıklı olduğu için ve çanta dokusuna çok yakıştığı için çok tercih edilmekte. Dayanıklılık burada daha önemli, çünkü örgü çanta yaptıktan sonra kullandıkça deforme olmaya başlayacaktır. O yüzden sadece hasır iplik değil, diğer malzemelerin de kaliteli ve dayanıklı olduğundan emin olun. Özellikle hasır örgü çanta modelinin kulp kısımları için deri malzeme tercih edebilirsiniz, bütçenize göre de derinin kalitesi ve fiyatı değişecektir.

Bu hasır örgü çanta modeli o kadar basit ve güzel ki büyük çantalar, clutchlar için de kullanabilirsiniz. Biraz kalın iplerle yapıldığında kendini daha çok gösteren bu örneği istenilen zincir sayısı ile başlayabilirsiniz İpe ve ele göre değişiklik gösterebileceği için zincir sayısından çok istenilen ölçüden 1 cm daha kısa zincir çekmek yeterli. İlk sırada köşelerde 4er sık iğne yapılarak 1 sıra arttırma yeterli. Sonrasında 1 sıra sık iğne daha yapıp direkt örneği kuruyoruz ve döne döne çantayı istenilen ölçüde örerek kaydırma yaparak hasır örgü çanta modelimizi bitiriyoruz.

Bu hasır örgü çanta modeli ile daha büyük çantalar hazırlayabilirsiniz. Çantanıza 37 zincir örerek başlıyorsunuz. Merserize ip ya da hasır ip kullanabileceğiniz çanta için eski çantalarınızdan çıkaracağınız aksesuarları kullanabileceğiniz gibi çanta aksesuarcılarından temin edeceğiniz yeni çanta aksesuarları da alabilirsiniz. Çantanın iç kısmına kullanacağınız aksesuarı çantanız rengi ile kombinlerseniz şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çantanın yapımını aşağıda yayınladığımız videodan izleyip kolaylıkla örebilirsiniz.

Astarlı Hasır Örgü Çanta Modeli Video Anlatımlı Yapımı

Atolyehobi’ye şık hasır örgü çanta modeli için teşekkür ediyoruz. Destek olmak için youtube kanalına abone olup, beğenmeyi unutmayınız.