Pıtırcık örgü yelek modeli yapılışı

Kolay Pıtırcık Örgü Modeli Bayan Yelekleri Bebek Yelekleri

Kolay pıtırcık örgü modeli örülmesi çok kolay bayan yelekleri, bebek örgüleri şal gibi çeşitli örgülerde kullanılabilir güzel bir örnek.

Kolay pıtırcık örgü modeli

Örülmesi kolay olan bir örgü modeli ile daha karşınızdayız. Örgü modelinin adı pıtırcık modelidir. Yan yana dizili pıtırcık motifleri ile yapılan örgü bayan yelekleri ve bebek örgüleri için uygundur. Gönül hanımın her çeşit örgüde kullanılabildiğini söylemesiyle bir çok kişi örgülerinde kullanmaya başlamıştır. Elde ettikleri örgüler ise gerçekten yapmaya değer örgülerdir. 3.5 no şiş ve Nako Bebe iple örülmüştür. Pıtırcık örgü modeli 6 ilmek ve 4 sıradan oluşuyor. Anlatım 3 motifle anlatılmıştır. 3 motif için 18 ilmek ve 2 tane de ek ilmek olmak üzere toplamda 20 ilmek atılmıştır. Şişe 20 ilmek attıktan sonra ters ve düz örgü ile ilk sıra devam ediyor.

Çıtı Pıtı Örgüler

Kolay Pıtırcık Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Örgü kategorisi için yayımladığımız bu içeriği sevdiyseniz, aşağıdaki diğer içerikleri de mutlaka seveceksiniz, onlara da bakabilirsiniz. Her gün en yeni örgü, tığ işi ve iğne oyası örneklerini bir araya getiriyoruz; bu örnekleri bizi günlük olarak ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın