Kürdan Oyası Yapılışı

Kurdan Oyası Yapılışı

Yazma ve tülbentler için kürdan oyası yapılışı. Kürdan yardımıyla yapılan tığ oyası modelinin yapımı yenihobi.com’da.

Dondurma çubukları, kibrit çöpleri, kulak temizleme çöpleri ve kalem gibi nasıl oya yapılıyorsa kürdan ile de yapıldığını öğrenmenizi istiyoruz. Kürdan yardımıyla yapılan tığ oyasını da yazma ve tülbentlerde kullanabilirsiniz. Kürdan oyası modeli bir çok kadın tarafından aranan ve yapılmak isteyen bir oya modelidir. Yapımı size karmaşık görünebilir. Kürdanların karmaşık olmasından dolayı oyanın yapımınında karmaşık olduğunu düşünmeyin.

Kurdan Oyası

Motiflerin yapılışına bildiğimiz çöp kürdanlar kullanılıyor. Ayrıca yardımcı malzeme olarak dondurma çubuklarını da kullanabilirsiniz. Tığ oyası olduğundan tabiki de tığda kullanılıyor. Oya kürdanlarla yapıldığından herkes ismini kürdan oyası olarak bilmektedir.

Evet arkadaşlar 2 tane motifin arasına 12 tane kutucuk yapılıyor. 3 zincir çekerek tığ battısı yapılıyor. İp kalın ise 2 zincir çekilerek de yapılabilir. Sizler motifleri yaparken daha farklı modeller elde çıkarabilirsiniz. Örneğin motiflerin üstüne boncuklar ekleyebilir veya kenarlarına yapraklar yapabilirsiniz. Kürdan oyası yapılışı ile kolay bir model daha öğrenin. Oyanın tarifi videoda!

Anlatımlı Kürdan Oyası Yapılışı Videosu

Bir cevap yazın